YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okula çirkin saldırı girişimi
Okula çirkin saldırı girişimi
16 Kasım 2014 23:00
Şırnak Cizre'de gergin anlar yaşandı. Polise saldırmak isteyen bir gruba polis müdahale etti.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde izinsiz gösteri düzenleyip bir okula saldırmak isteyen guruba polis gaz bombaları ile müdahale etti. 

Cizre’de Yafes Caddesi ve Nusaybin Caddesi'nde izinsiz gösteri yapmak isteyen ve Cudi Mahallesi'ndeki bir okula molotof kokteyli ve hava fişeklerle saldıran guruplara, polis gaz bombaları ile müdahale etti.

Cizre’de dün gece başlayan izinsiz gösteriler bu gece de devam etti. Cudi ve Nur Mahallesi'nin ara sokaklarında toplanan yüzleri maskeli bir grup YDG-H üyesi, Nusaybin Caddesi ve Yafes Caddesi'nde izinsiz gösteri yapmak istedi. Caddeye çıkan sokak başlarında barikat kuran eylemciler yoldan geçen araçları durdurup yolu trafiğe kapattı.

Olay yerine sevk edilen polis zırhlı araçları göstericilerin dağılmaları yönünde uyarı anonsu yaptı. Uyarılara rağmen dağılmayan eylemciler polis zırhlı araçlarına taş, havai fişek, molotof kokteyli ve ses bombaları ile saldırdı. Polis gruba gaz bombası ve biber gazı ile müdahale ederek dağıtmaya çalıştı.

Okula saldırıyı polis önledi

Polisin müdahalesi ile Cudi Mahallesi'nin ara sokaklarına kaçan bir grup gösterici, Mezbahana Sokak'ta bulunan bir okulun dış kapısına molotof kokteyli ile saldırınca olay yeri yakınında bulunan polis ekipleri gruba anında müdahale ederek dağıttı. Polisin müdahalesiyle grup olay yerinden uzaklaştı.

Polisle göstericiler arasındaki olaylar ara sokaklarda devam ediyor. Polis olası bir taşkınlığa karşı cadde üzerindeki sokak başlarında zırhlı araçlarla beklemeye başladı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler