YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okul önünde korkutan patlama
Okul önünde korkutan patlama
16 Ekim 2012 17:18
Adıyaman’da bir ilköğretim okulu önünde meydana gelen patlama öğrencileri korkuttu. Kız arkadaşına jest yapmak isteyen gencin tehlikeli gösterisi ortalığı karıştırdı.

Adıyaman Yenisanayi Osmangazi İlköğretim Okulu önünde meydana gelen patlama korkulu anların yaşanmasına neden oldu. Öğrenciler patlamanın sesiyle birlikte korkulu anlar yaşarken, öğrenciler gözyaşlarına boğuldu. Öğrenciler yaşananları gözyaşları içinde anlattı.

Öğrenciler derste iken, okulun önünde bir patlama meydana geldi. Patlamanın terör örgütü üyeleri tarafından okula atılan molotoftan kaynaklandığı yönünde ihbar alan polis ekipleri harekete geçti.

Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri başta olmak üzere çok sayıda resmi ve sivil ekipler kısa sürede olay yerine geldi. Okul çıkış saatine yakın zamanda meydana gelen patlamanın ardından polis ekipleri çevre güvenliği aldı. Öğrenciler okul çıkışında kontrollü olarak evlerine gönderildi. Olayı duyan aileler okula gelerek çocuklarını okuldan alarak oradan uzaklaştı.

Patlamanın meydana geldiği yerde temizlik yapan belediye ekipleri, patlayan maddenin kalıntılarını da süpürdüğü için çöp aracı durdurularak çöpler karıştırıldı. Çöpler arasından patlayıcının kalıntıları bulundu. Patlamanın bombadan değil havai fişekten kaynaklandığı ortaya çıktı.

Polis ekipleri görgü şahitlerinin verdiği bilgiler doğrultusunda beyaz renkli bir aracın olay yerinden ayrıldığını öğrendi. Verilen bilgiler ışığında belirtilen araç Kahta istikametine giderken, polis ekipleri tarafından durdurularak içersindeki şahıslar gözaltına alındı.

Aracın içerisindeki şahısların ifadeleri doğrultusunda olayın gerçek yüzü ortaya çıktı. İrfan G. adlı şahsın okulun yakınlarında ikamet eden kız arkadaşına jest yapmak için, havai fişekleri patlattığı belirlendi. İrfan G ile birlikte üç arkadaşı polis tarafından gözaltına alındı. Olayın terör olayı olmadığı ve bir kişinin kız arkadaşına yönelik gerçekleştirdiği bir gösteri olduğu ortaya çıktı. İha

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler