YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okul önünde bekleyene 169 lira ceza
Okul önünde bekleyene 169 lira ceza
01 Kasım 2012 15:22
Zonguldak'ta, okul önünde bekleyen bir kişiye Kabahatler Kanunu'na göre 169 lira idari para cezası uygulandı.

Zonguldak Valisi Erol Ayyıldız'ın 18 Ekim tarihli imzasını taşıyan yazıyla, ''Eğitim öğretim kurumları çevresinde bulunan ve rahatsızlık veren satıcıların, kişi ya da toplulukların men edilmesine ilişkin'' emir, il ve ilçe Emniyet Müdürlükleri'ne gönderildi.

Karar uyarınca okulların çevresinde önlemlerini artıran polis ekipleri, bir lise önünde bekleyen 18 yaşındaki O.R'ye Kabahatler Kanunu'nun ilgili maddesi gereğince 169 lira idari para cezası uyguladı.

Vali Erol Ayyıldız, yaptığı açıklamada, emrin kentte bulunan okullarda öğrencilerin yanı sıra öğretmenlerin sağlıklı ve güvenli bir ortamda eğitim öğretim görmeleriyle ilgili olduğunu belirterek, ''Okulların çevresinde beklemek yasak değil. Biliyorsunuz uyuşturucudan tutun da aklınıza gelebilecek her türlü olumsuzluk okul çevresinde yaşanabilir. Çocuklarımıza yönelik olumsuz davranışları önlemek ve daha sağlıklı eğitim yapabilmek amacıyla böyle bir karar uygulanıyor. Hatırlarsanız geçtiğimiz aylarda Devrek ilçesinde bir ilköğretim öğrencisi dışarıdan gelen bir kişi tarafından öldürüldü. Bu amaçla güvenlik önlemi alıyoruz. Okul önünde işi gücü olmayanın ne işi var. Bu amaçla böyle bir emir yayınladık'' diye konuştu. aa

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler