YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okul müdürüne taciz tutuklaması
Okul müdürüne taciz tutuklaması
30 Mart 2010 23:43
Cinsel tacizden tutuklanan okul müdürü, mağdur yakınları tarafından linç edilmek istendi.

Adana'nın Kozan ilçesinde okul müdürü iki kız öğrenciye cinsel istismar ve tacizde bulunduğu iddiasıyla çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, bir ilköğretim okulunda 8. sınıf sınıf öğrencileri H.A. ve E.K, okul müdürü İ.S'nin kendilerine cinsel tacizde bulunduğunu belirterek ailelerine konuyu anlattı.

Aileler, önce polise başvurdu, ardından Kozan Cumhuriyet Başsavcılığına şikayette bulundu.

Savcının talimatı üzerine okul çıkışı gözaltına alınan İ.S. sorgulamasının ardından çıkarıldığı nöbetçi mahkemece tutuklandı.

Yoğun güvenlik önlemi altında adliyeden çıkarılan şüpheliye mağdur yakınları saldırmak istedi. Polisin adliyeden adeta kaçırdığı İ.S, sağlık raporu için getirildiği Kozan Devlet Hastanesinde, acil kapısı önünde toplanan mağdur yakınları tarafından linç edilmek istendi.

Polis, arbedeyi önlemek için biber gazı kullandı. Mağdur yakınları bir süre polise de tepki gösterdi. Okul Müdürü İ.S. yoğun güvenlik önlemi altında Kozan Cezaevine götürüldü.

İ.S'nin 2007 yılında da öğrencisine taciz iddiasıyla soruşturma geçirdiği ancak müfettişlerce suçlu bulunmadığı öne sürüldü.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler