YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oksijen konsantratörünü çaldılar
Oksijen konsantratörünü çaldılar
03 Ocak 2010 17:16
Vicdansız hırsızlar, Melisa'yı 'nefessiz' bıraktı

İzmir'de yılbaşı gecesi yakınlarına giden Şanlı ailesinin evine giren hırsızlar, 2 yıldır yatağa bağımlı yaşayan 6 yaşındaki Melisa Şanlı'nın oksimetresi ile oksijen konsantratörünü çaldı. Nefes almakta zorlanmaya başlayan minik kız, maddi durumları iyi olmadığı için yetkilerden yardım istiyor.
 

Tire ilçesinde 2 yıl önce içinde bulunduğu otomobilin trenin altında kalması sonucu yaralanan 6 yaşındaki Melisa Şanlı, bilinci kapalı bir şekilde yatağa bağımlı olarak yaşamaya başladı.
 

Ailenin durumu yerinde olmadığı için İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri minik Melisa'nın nefes almasına yarayan cihazları aileye  zimmetledi. Ancak hırsızlar, Melisa'nın nefes alarak hayatta kalabilmesi için gerekli olan cihazları çaldı.
Yatağa bağlı olarak yaşayan minik Melisa'nın babası Şaban Şanlı (31), ev hanımı eşi Deniz Şanlı (29) ile kızlarıyla birlikte yılbaşını akşamı bir yakınlarının evine misafirliğe gitti. İlerleyen saatlerde evlerine döndüklerinde kapının zorla açıldığını ve evdeki eşyaların dağıtıldığını gören Şaban Şanlı, polise haber verdi.
 

Yapılan incelemede eve giren hırsızların evde bulunan televizyon ve uydu cihazlarının yanı sıra minik Melisa'nın tedavisinde kullanılan oksimetresi ile oksijen konsantratörünü çaldığı belirlendi. İncelemede bulunan ekipler parmak izi çalışmasının ardından zanlı ya da zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.
 

Baba Şaban Şanlı, "Benim de böbrek yetmezliğim var, diyalize giriyorum. Rahatsızlığım nedeniyle çalışamıyorum. Bunu yapanlar insan olamaz. Durumumuz iyi değil ve devletimizden yardım istiyorum. Keşke her şeyi alsalardı da kızımın sağlığı için gerekli olan cihazları bıraksalardı." diye konuştu.
 

İki yıl önce Tire'de meydana gelen kazada kızıyla birlikte aynı araçta bulunan ancak kazadan yara almadan kurtulan 2 çocuk annesi Deniz Şanlı ise, hırsızların kızının hayatıyla oynadıklarını belirterek, "Kızım beyin felci geçirdi. Yatağa bağlı olarak yaşamak zorunda, nefes almasında zorluk çektiği zaman oksijen konsantratörü ve nefes ölçen oksimetre cihazını kullanmak zorunda. Bizim maddi gücümüz yeterli olmadığı için İl Sağlık Müdürlüğü bize bu malzemeleri verdi. Nasıl çalabilirler, kızımın hayatıyla nasıl oynayabilirler anlamıyorum. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Dilerim çalanlar biran önce yakalanır." diye konuştu.
 

Mağduriyetliklerinin bir an önce giderilmesini isteyen Şanlı ailesi gelecek mutlu haberi bekliyor. Bu arada, çalınan cihazların yaklaşık değerinin 5 bin lira olduğu belirtildi.
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler