YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Okmeydanı ve Gazi Mahallesi'nde polis müdahalesi!
Okmeydanı ve Gazi Mahallesi'nde polis müdahalesi!
02 Kasım 2014 08:34
Okmeydanı ve Gazi Mahallesi'nde IŞİD'in Kobani saldırılarını protesto protesto ederek yola barikat kurmak isteyen gruplara polis müdahale etti.

Sultangazi Gazi Mahallesi İsmetpaşa Caddesi'nde saat 17.30 sıralarında toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, IŞİD'in Kobani saldırılarını protesto ederek yolu çöp IŞİD'in Kobani saldırılarını protesto eden yaklaşık 50 kişi çöp kutularıyla barikat kurarak yolu kapattı. Göstericiler 'Akrep' adı verilen araçları molotof yağmuruna tuttu. Polis ekipleri göstericilere gaz bombası ve TOMA ile müdahale etti.

konteynerlarıyla kapattı. Göstericiler, caddede bulunan çöp konteynerlerini yola devirerek ateşe verdi. Polis ekipleri cadde üzerinde yanan çöp kutularını söndürdüğü sırada çevredeki binaların çatı katlarından TOMA ve 'akrep' adı verilen araçlarının üzerine çok sayıda molotof kokteyli atıldı. Polis ekipleri göstericilere gaz bombası ile müdahale etti. Ekipler, göstericilerin yaktığı ateşi TOMA ile söndürdü. Göstericilerin attığı bir molotofun akrep aracına isabet etmesi sonucu araç içindeki polisler kısa bir süre panik yaşadı. Ekipler, akrep aracının içini kontrol etti. Mahalledeki gerginlik devam ediyor.

Okmeydanı'nda polis müdahalesi

Okmeydanı'nda IŞİD'in Kobani saldırılarını protesto ederek yola barikat kurmak isteyen gruba polis müdahale etti.

Anadolu Kahvesi Mithatpaşa Caddesi üzerinde toplanan yüzü maskeli bir grup, yola barikat kurarak eylem yapmak istedi. Polis gruba biber gazı ve TOMA'dan sıkılan tazyikli suyla müdahale etti. Bunun üzerine grup üyeleri polise molotof kokteyli ve havai fişek attı. Çevrede geniş güvenlik önlemleri alan ve caddeye giriş çıkışı kapatan polisin müdahalesi sürüyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler