YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğretmene müebbet istemi
Öğretmene müebbet istemi
14 Aralık 2010 20:47
Eşini bıçaklaya yaralayan kadın öğretmen için müebbet istendi.

Antalya'da 15 ay önce eşini bıçakla yaralayan kadın öğretmenin, müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

Antalya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın bugünkü duruşmasına Antalya'da bir ilköğretim okulunda öğretmenlik yapan ve 24 Eylül 2009 tarihinde eşi Kenan Özyiğit'i bıçakla yaraladığı gerekçesiyle tutuklanan Serap Özyiğit ile avukatı katıldı. Duruşmaya, müşteki sanık olarak yargılanan Kenan Özyiğit ise katılmadı.

Duruşmada, ''öldürmeye teşebbüs etmek'' suçlamasıyla yargılanan Özyiğit'in gerçekleştirdiği eyleminin sonuçlarını algılayıp algılamadığı ve ceza ehliyetinin bulunup bulunmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumu 4. İhtisas Dairesinden gelen raporu okundu. Raporda, Serap Özyiğit'in sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi.

Cumhuriyet Savcısı mütalaasınında, Serap Özyiğit'in eşi Kenan Özyiğit'i iki yerinden öldürücü düzeyde kesici aletle yaraladığının Adli Tıp Kurumu raporlarınca belirlendiğini ve TCK'nın 82/1-d maddesinden ''eşini kasten öldürmeye teşebbüs'' suçundan müebbet hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi.

Savcı, ayrıca fiilin tam olarak gerçekleşmemesi ve müştekinin de saldırgan tavırları nedeniyle cezai indirim yapılmasını talep etti.

Savcının mütalaasına tepki gösteren Serap Özyiğit, 1,5 yıldan bu yana çocuğundan uzakta olduğunu ve cezaevinde psikolojisinin bozulduğunu, cinayet işleyenlerin müebbet hapis cezasına çarptırıldığını, kendisinin cinayet işlemiş gibi yargılanamayacağını yüksek sesle dile getirdi.

Mahkeme başkanının uyarısına rağmen yüksek sesle konuşmayı sürdüren Özyiğit, duruşma salonundan çıkarttı. AA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler