YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğreteyim derken yanıyordu
Öğreteyim derken yanıyordu
15 Aralık 2009 19:27
Yangın söndürme eğitimi veren itfaiye eri kendini yakıyordu.

Bolu İzzet Baysal Fizik Tedavi Hastanesi'nde personele yangın söndürme eğitimi verilmesi sırasında yakılan tüpü söndüremeyen itfaiye erinin yardımına başka bir itfaiye eri yetişti.

Edinilen bilgiye göre, Bolu İzzet Baysal Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi'nde yangın tatbikatı yapıldı. Hastanedeki yangın söndürme tatbikatına Bolu Belediyesi itfaiye ekipleri, AKUT ve Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri (UMKE) katıldı.

Tatbikatı izleyen hastane personeli ve hastalar UMKE'nin yaptığı kurtarma çalışmalarını heyecanla izledi. Tatbikatın ardından hastane personeline itfaiye ekibince yangın söndürme eğitimi verildi. Eğitim sırasında yakılan mutfak tüpünü ıslak bezle söndürmeyi anlatan itfaiye eri, alevleri tam söndüremediği için iki defa yanma tehlikesi geçirdi. Mutfak tüpünden gaz çıkışını önleyemeyen itfaiye eri ilk iki denemesinde tüpteki parlama sonucu yanma tehlikesi geçirdi. İtfaiye eri üçüncü denemesinde de başarılı olamayınca bir başka itfaiye eri, mutfak tüpünü yangın söndürme tüpüyle söndürdü.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler