YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrenmenin yaşı yoktur
Öğrenmenin yaşı yoktur
23 Şubat 2013 15:11
68 yaşında bilgisayar kursuna katılan Gülseren Malkoç, “öğrenmenin yaşı yoktur” sözünün ne kadar doğru olduğunu herkese gösteriyor. Kendine laptop alan Malkoç, bilgisayar kursu için her gün merkezin yolunu tutuyor.

 

Bağcılar Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi, meslek edindirme kursları ve düzenlenen sosyal ve kültürel etkinliklerle Bağcılarlı kadınların adeta ikinci evi haline geldi. Merkezdeki kurs ve etkinliklere katılan yüzlerce kadından biri de 68 yaşındaki Gülseren Malkoç. İlerleyen yaşına rağmen yaşama azmini, enerjisini ve gülümsemesini kaybetmeyen Malkoç, pek çok kişi için “öğrenmenin yaşı yoktur” sözünün de canlı örneği oldu.
 
Kadın ve Aile Kültür Sanat Merkezi’nin açılmasının ardından buradaki kurslara katılan Gülseren Malkoç, merkezde açılan diksiyon, görgü kuralları ve bilgisayar kursuna devam ediyor. Bilgisayar kursuna başlamasının ardından kendine aldığı laptop ile kurslara katılan Malkoç, bilgisayarın işlerini kolaylaştırdığını söyledi. Bilgisayarda anılarını yazdığını ifade eden Malkoç, “Geçenlerde Zeki Müren’in çok sevdiğim bir şarkısı aklıma geldi, dinlemek için radyo başında 3 gün bekledim ama dinleyemedim. Şimdi bilgisayarıma sevdiğim tüm şarkıları yüklettim, artık istediğim zaman dinleyebiliyorum” dedi.
 
Eşinin 79 yaşında olduğunu söyleyen Malkoç, “İlk zamanlar bana ‘Bilgisayar da neymiş’ diye kızmıştı ama şimdi ona da öğretiyorum, hatta zaman zaman sıra kavgası bile yapıyoruz” diye konuştu.
 
 
İHA
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler