YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrenciye yorgan iğnesi batırdı
Öğrenciye yorgan iğnesi batırdı
28 Nisan 2010 16:32
İğneli eğitime Cumhuriyet Savcılığından soruşturma

Gaziantep'teki bir ilköğretim okulunda sorulan soruyu yanıtlayamayan öğrenciye iğne batırılarak verilen cezaya Cumhuriyet Savcılığı tarafından soruşturma açıldı. 

22 Nisan günü Dumlupınar Mahallesi Mehmet Erdemoğlu İlköğretim okulunda meydana geldi. İddiaya göre 2. sınıf öğrencisi B.K., çarpım cetvelinden kendisini sorulan 2 soruyu bilmeyince sınıf öğretmeni M.A.Ç. bacağına iki kez yorgan iğnesi batırdı. Bunun üzerine eve ağlayarak giden B.K. durumu ailesine anlattı. Daha sonra olayın basına yansımasıyla harekete geçen Cumhuriyet Savcılığı olayla ilgili soruşturma başlattı. Savcılığın talimatı üzerine aileye ulaşan polis, B.K.'yi bugün annesi Y.K. ile birlikte sağlık kontrolü için hastaneye götürdü. Bu sırada anne Y.K. basın mensuplarını görünce yüzünü saklayarak çekim yapılmamasını istedi. Sağlık kontrolünden geçirilen B.K.'nin bacağında iki küçük yara tespit edildi. 
 

Öte yandan okulda bulunan öğrenciler M.A.Ç.'nin bir çok öğrenciyi bu ve benzeri şekilde cezalar verdiğini ileri sürdü. Bu sırada M.A.Ç. yaşanan bu gelişmeler nedeniyle görevinden uzaklaştırıldığı öğrenildi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler