YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrenciye akıl almaz ceza
Hatay'da bir öğretmen ana sınıfı öğrencisini masanın altında ayaklarının altına aldı.
Öğrenciye akıl almaz ceza
19 Nisan 2010 / 16:40 Güncelleme: 19 Nisan 2010 / 17:00

Antakya'da ana sınıfı öğrencisini ayaklarının altına alarak cezalandıran öğretmen cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. Ailenin şikayeti üzerine olayla ilgili soruşturma başlatıldı. 

Antakya'da Aksaray Mahallesi'nde bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) İlköğretim Okulu'nda ana sınıfında görev yapan okul öncesi öğretmeni Firdevs N.'nin, bir öğrencisine uyguladığı akıl almaz ceza yöntemi, aynı sınıfta görev yapan yardımcı stajyer öğretmen tarafından cep telefonu kamerasıyla görüntülendi. 

Cep telefonu ile kaydedilen görüntülerde, kabahatinin ne olduğu bilinmeyen 6 yaşındaki ana sınıfı öğrencisini öğretmen masasının altına yüzükoyun yatırıp daha sonra da ayaklarıyla sırtına basan öğretmen Firdevs N.'nin aynı esnada sınıftaki diğer öğrencilere nutuk çektiği görülüyor. "Çocuklar saygısız olursanız sizi kimse kaale almaz. Öğretmenin sözünü keserseniz bakın böyle paspas olursunuz. Okula efendilik öğrenmeye geliyorsunuz. Bura da size kimse görgüsüzlük öğretmez" diyen ve tırnak temizliği ile ilgili öğrencilerle konuşmaya devam eden öğretmen Firdevs N. tüm bu yaşananlar sırasında, ayaklarının altında yatan çocuğa arada bir tekme atmaktan da geri kalmıyor.

Çocuklarının okulda maruz kaldığı uygulamaları öğrenen aile, bu sabah okula gelerek, okul müdürü ile görüştü. Yapılan görüşmenin ardından konuyla ilgili gerekenin yapılacağına dair söz alan aile okuldan ayrılırken, çocuğun annesi yaşanan olayın işkence olduğunu söyledi. 

Küçük çocuğun dayısı olduğunu belirten İbrahim Akgül, "Çekilen görüntülerde öğretmenin çocuğu masanın altına yatırdığı ve ayaklarıyla üstüne bastığı görülüyor. Çocuk bu durumdan psikolojik olarak etkilendi" diye konuştu.  Konuyla ilgili olarak Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından soruşturma başlatıldığı bildirildi. İHA

Öğrenci velisi uyanık ol.
 // Yalman Güç
Sayın Veli kardeşim kafanı çalıştır.Okul müdürü hiç öğretmen hakkın soruşturma açıp "HAKSIZDIR" dermi?Eline cep telefonu videosunu alıp valiliğe gideceksin.Bilgi içinde Milli Eğitim Bakanlığı'na baş vuracaksın.Resmi okulda garibanın çocuğu yerine yapabiliyorsa özel anaokulunda paralı öğrernciye yapsın.Bu zalime maarifin vereceği en ağır ceza okulunu değiştirmek ve siciline ihtar yazmaktır.Meslekten atamaz.Kanal A da fikri takip varsa bir ay sonra bize tahkikatın......
20 Nisan 2010 02:27
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler