YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrencisini taciz eden öğretmen tutuklandı
Öğrencisini taciz eden öğretmen tutuklandı
22 Şubat 2016 11:57
Kayseri'de bir lisede müdür yardımcısının odasında 16 yaşındaki kız öğrencisini taciz ettiği iddiasıyla tutuksuz yargılanan bilgisayar öğretmenine 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezası verildi.

Kayseri 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya 27 yaşındaki bilgisayar öğretmeni tutuksuz sanık B.K. ve 16 yaşındaki mağdur öğrenci A.H. ile kızın babası İ.H. ve avukatlar hazır bulundu. 

Bilgisayar öğretmeni tutuksuz sanık B.K. üzerine atılı suçlamaları kabul etmeyerek, "Benim o odada öyle bir şey yapma ihtimalim yok. Pencere açık, güvenlik kameraları mevcut. Benim böyle bir şey yapmam söz konusu değil. 

Orada ben 800-900 TL'ye çalışıyordum. Böyle bir iftira atılınca okulu bırakmak zorunda kaldım. Suçsuzum" diye konuştu.


"LAVABOYA GİDECEĞİM DİYE ODADAN KAÇTIM"
Mağdur öğrenci A.H. ise önceki celse ifadesinde öğretmenin kendisine sürekli özel ilgi gösterdiğini belirterek, "Olay günü beni müdür yardımcısının odasında çalışacağımızı söyleyerek oraya çağırdı. 

Bilgisayarda hızlı yazı yazmamı istedi, ben yazamayınca beni masaya oturttu, kendisi bilgisayarın başına oturdu, bacaklarıma ve belime dokundu. 

Daha sonra kendine çekti, canım acıdı. Sınıf arkadaşlarım geldi, onları içeri almadı. Lavaboya gideceğimi söyleyerek, kaçtım odadan. Ağladığımı gören arkadaşlarıma anlattım. Başka öğrencilere de böyle şeyler yaptığını duyunca müdüre olayı anlattım" dedi.

"8-15 YIL ARASI HAPİS İSTEMİ"

Cumhuriyet Savcısı, esasa ilişkin mütalaasında 11 Aralık 2015'te Mustafa Eraslan Lisesi'nde bilgisayar öğretmeni olan sanığın değişik zaman aralığında mağdura cinsel istismarda bulunduğunu, olay sonrası sanığın dilekçe vererek, okuldan ayrıldığını belirterek, sanığa TCK'nın 103-1 ve 103-3/D maddeleri gereğince 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 8 ila 15 yıl arası cezalandırılmasını ve hükmen tutuklanmasını talep etti.

"12.5 YIL ALDI, TUTUKLANDI"

Mahkeme heyeti, yapılan yargılama sonucu tutuksuz sanık B.K'ye 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan 12 yıl 6 ay hapis cezası verdi. Duruşma salonunda polis tarafından kelepçe takılarak gözaltına alınan bilgisayar öğretmeni, tutuklanarak cezaevine gönderildi. 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler