YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrenciler okusun diye kitapları kayıkla ulaştırdılar
Öğrenciler okusun diye kitapları kayıkla ulaştırdılar
30 Aralık 2015 15:09
Siirt'te il merkezine ulaşımın sadece kayıkla sağlanabildiği Dicle Nehri yakınındaki köyün ilkokulu için kampanya ile toplanan kitaplar, öğrencilere yetkililerin büyük çabasıyla ulaştırıldı.

Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından yaklaşık iki yıl önce başlatılan "Kitap Kumbarası Projesi" çerçevesinde kentte bazı noktalara bırakılan kumbaralarda çok sayıda kitap birikti.

Kitapların, Kayıklı köyündeki ilkokulun öğrencilerine dağıtılması ayrıca lise yetkililerince bilgisayar ve kırtasiye malzemesi yardımında bulunulması kararlaştırıldı. 
İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüsamettin Şahin ile Lise Müdürü İdris Yolbaş, kırtasiye malzemesi, bilgisayar ve kitaplarla merkeze 35 kilometre uzaklıktaki köye kayıkla geçişin sağlandığı Dicle Nehri kıyısına geldi.

Nehri kayıkla geçen Şahin ve Yolbaş'ın getirdiği kitapları alan öğrenciler, büyük sevinç yaşadı. Kırtasiye malzemeleri ve bilgisayar ise okulun idarecilerine teslim edildi. 
Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin devamının sağlanması için daha fazla vatandaş desteğine ihtiyaçları olduğunu söyledi.

Çalışmalara katkı sağlayanlara teşekkür eden Şahin, "Bu projenin, yeni projelerin geliştirilmesi için de diğer okullara örnek olmasını temenni ediyorum" dedi.
Yolbaş ise daha önce de Siirt'teki Suriyeli öğrencilere kitap dağıttıklarını hatırlatarak, projeye gösterilen ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Köylülerden teşekkür
    
Köy sakinlerinden Ekrem Memiş, ulaşımın zor olduğu Kayıklı'daki öğrencilere sağlanan desteğin çok anlamlı olduğunu dile getirdi.

Memiş, köye ulaşımın sadece kayıkla sağlanabildiğini belirterek şöyle konuştu:
    
"Siirt'ten köyümüze gelmek için ilk önce Dicle Nehri'ni kayıkla geçmek gerekiyor. Buradan da yaklaşık 1 saatlik yürüyüşün ardından köye ulaşılıyor. Çocuklarımızın eğitim gördüğü okula destek vermek üzere köyümüze gelmek isteyen misafirlerimizle Dicle Nehri'nde buluşmanın daha anlamlı olduğunu düşündük.

Çocuklarımızla nehir kenarına geldik ve kayıkla buraya gelen misafirlerimizle burada buluştuk. Köy okulumuza destek verdiler. Bu duruma çok sevindik. Allah kendilerinden razı olsun. Bu desteklerinin devamını bekliyoruz."

Hasan Kaya da okullarına destek vermek üzere Dicle Nehri kıyısına kadar gelen misafirlerine teşekkürü borç bildiklerini kaydetti.


AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler