YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrenciler kitap okumaya dikkati çekmek için yürüdü
Öğrenciler kitap okumaya dikkati çekmek için yürüdü
06 Nisan 2016 16:36
Yüzüncü Yıl Üniversitesi kampüsünde bir araya gelen Öğrenci Konseyi üyeleri, Kütüphaneler Haftasında kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla "kitap okuma eylemi" düzenledi.

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) kampüsünde bir araya gelen YYÜ Öğrenci Konseyi üyeleri, Kütüphaneler Haftasında kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla "kitap okuma eylemi" düzenledi.

YYÜ Zeve Kampüsü Merkezi Yemekhane önünde bir araya gelen YYÜ Öğrenci Konseyi üyesi öğrenciler, ellerine aldıkları kitapları oturdukları merdiven basamaklarında okumaya başladı. Bir süre yemekhane önünde meraklı bakışlar arasında kitap okuyan öğrenciler, daha sonra otobüs duraklarına kadar yürüyerek kitap okumaya devam etti.

Konsey üyesi Elif Sinem Süzen, Kütüphaneler Haftası kapsamında, kitap okumanın önemine dikkat çekmek amacıyla toplandıklarını hatırlattı.

Kitap okumanın öneminin dışında, ülkede kitap okuma azlığına da değinmeyi amaçladıklarını kaydeden Süzen, "Bu nedenle bir yürüyüş düzenledik. Farkındalık yaratmak istedik. Konsey başkanımızın bizi desteklemesi üzerine etkinliğimizi başlattık. Yolculukta, boş zamanlarda, hatta yürüyüşlerde kitap okunması çok önemli. Umarım örnek olmuş, dikkat çekmiş ve insanların 'Ah benim de bir kitabım vardı' demelerini sağlamışızdır." diye konuştu.

Farklı bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten öğrencilerden Edanur Arvas da hafta nedeniyle kitap okumaya dikkat çekmek istediklerini söyledi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler