YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrenci servisi takla attı: 11 yaralı
Gümüşhane’nin Torul ilçesine bağlı İnkılap köyünde bulunan Aktaş İlköğretim öğrenci taşıyan servis Kalecik köyünde virajı alamayarak kaza yaptı.
Öğrenci servisi takla attı: 11 yaralı
18 Nisan 2013 / 12:44 Güncelleme: 18 Nisan 2013 / 12:52

Takla atıp 15 metre sürüklenen araçta bulunan 11 öğrenci yaralanırken, olası faciayı öğrencilerin hepsinin emniyet kemeri bağlaması önledi. 

Edinilen bilgiye göre, bugün sabah saatlerinde ilçeye bağlı Bahçelik köyünden aldığı öğrencileri İnkılap köyünde bulunan İlköğretim götüren Abdulkadir Kılıç (45) yönetimindeki 29 M 1300 plakalı minibüs Kalecik köyü sınırlarında bulunan Kadırlı mevkiinde virajı alamayınca kontrolden çıkarak takla attı ve 15 metre sürüklenerek lastiklerinin üzerine durdu.

Karayolu kenarında bulunan 10 metrelik istinat duvarına 70 santimetre kala durabilen araçta bulunan öğrenciler Mehmet Bayrak (6), İbrahim Bayrak (7), Hüseyfe Misir (13), Özgenaz Tümer (6), İbrahim Öz (12), Alperen Tümer (11), Nazar Bayrak (7), Şule Kılıç (12), İbrahim Burak Tümer (13), Muhammet Bayrak (13) ve Nazire Bayrak (13) kazadan hafif sıyrıklarla kurtulurken, öğrencilerin tamamı Gümüşhane Devlet Hastanesinde müşahede altına alındı.

Minibüs şoförü Kılıç, olayın nasıl olduğunu tam olarak hatırlayamadığını ifade ederek, “Takla atarak sürüklendik. Çok şükür çocuklara büyük bir şey olmadı. Onların burnu bile kanamadı ya bizim için önemli olan o.” dedi.

Kazanın ardından araç köyde bulunan kamyon ve vatandaşlar tarafından yol kenarından çıkarılırken, olayın ardından beraberinde İl Emniyet Müdürü Hüseyin Ümit Yüksel ve Milli Eğitim Müdürü Hızır Aktaş’la birlikte Gümüşhane Devlet Hastanesine giden Vali Mayda, öğrenci ve velileriyle görüştü. Hastane yetkililerinden yaralıların sağlık durumları hakkında bilgi alan Vali Mayda, daha sonra gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin emniyet kemelerinin takılı olmaması halinde kazanın çok daha ciddi sonuçlarının ortaya çıkabileceğini söyledi.

Vali Mayda, şunları söyledi:

“Bugün sabah itibarı ile taşımalı eğitime tabi olan Bahçelik köyümüzün öğrencileri İnkılap köyündeki okullarına giderken servis aracı yol şartlarından kaynaklanan bir kaza meydana geldi. Kalecik mevki dediğimiz yerde araç takla attı. Allah’a şükür öğrencilerimizde ciddi bir sorun çıkmadı. Serviste bulunan 11 öğrencimiz müşahede amaçlı hastanemizde tedavi altına alındı. Gerekli tetkik ve tedavileri yapılıyor. Ailelerine geçmiş olsun diyoruz.”

Emniyet kemeri can kurtardı

Öğrencilerin tamamının emniyet kemerini bağlamış olmasının sevindirici olduğunu dile getiren Vali Mayda, bu duyarlılıklarından dolayı öğrencilere, öğretmen ve velilerine teşekkür ederek vatandaşlara şu çağrıda bulundu: “Trafik kuralları bizlerin sağlığı ve selameti için, güvenli seyahat etmemiz amacıyla getiriliyor. Lütfen bu kurallara riayet edelim. Bu olayda da görüldüğü üzere emniyet kemeri can kurtarıyor. Emniyet kemerleri olmasa daha ciddi sonuçlar olabilirdi. Allah’a şükür öğrencilerimizin hepsi sağlıklı.”

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler