YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öğrenci evinde buzdolabı cinayeti!
Öğrenci evinde buzdolabı cinayeti!
26 Mart 2013 09:24
Kütahya'da ev eşyası satışı nedeniyle 2 üniversite öğrencisi arasında çıkan tartışma cinayetle bitti.

Olay, 100. Yıl Mahallesi Mahir Ablum Caddesi Sosyal Konutlar 23. Blok'ta meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, 112 Acil Servisi'ne 3 Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencinin kaldığı dairede bir kişinin bıçakla yaralandığı ihbarı yapıldı.Kısa sürede olay yerine intikal eden ekipler, ağır yaralı Dumlupınar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu öğrencisi 19 yaşındaki Bedirhan Parlak'ı hayata döndürmek için uzun süre kalp mesajı yaptı. Yapılan tüm müdahalelere rağmen Parlak hayatını kaybetti.

Parlak'ı ev arkadaşı olan Dumlupınar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu birinci sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Kamil Dursun Bulut'un evdeki buzdolabının satışı sebebiyle 13 yerinden bıçakladığı öğrenildi.

Bulut'un önce 112 Acil Servisi ekiplerini daha sonra da polisi aradığı ileri sürüldü.

Polise teslim olan Bulut'un ev arkadaşı Bedirhen Parlak ile aralarından buzdolabı satışı sebebiyle tartışma çıktığı ve tartışmanın kavgaya görüştüğü ifade edildi. İddiaya göre, Bedirhan Parlak, bir süre önce ev arkadaşları olan Kamil Dursun Bulut ve Adem Çakmaker'e evden ayrılmak istediğini söyledi. Parlak, kendisinin aldığını ileri sürdüğü buzdolabını sattı. Bulut, Parlak'tan buzdolabını alırken kendisinin de para kattığını ve satılan buzdolabından hissesine düşen miktarı istedi. Parlak'ın bunu kabul etmemesi üzerine aralarında  önce tartışma sonra da kavga çıktı.

Bulut, ev arkadaşı Parlak'ı ekmek bıçağıyla 13 yerinden bıçaklayarak öldürdü.

Bedirhan Bulut'un cenazesi, Cumhuriyet Savcısının olay yerindeki incelemesinin ardından Dumlupınar Üniversitesi Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastahanesi Morgu'na kaldırıldı.

Zanlı Kamil Dursun Bulut ve aynı evde kaldıkları Adem Çakmaker'i gözaltına aldı.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler