YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oğlu askere, kendi cezaevine
Velayet hakkı babası nda olan oğlunu eve alan anneye hapis cezası
Oğlu askere, kendi cezaevine
28 Mayıs 2010 / 21:12 Güncelleme: 28 Mayıs 2010 / 21:13

Giresun'un Bulancak ilçesinde, eşinden ayrılan anne beş yıl önce eşi tarafından darp edildiği için kendisine sığınan çocuğunu velayet hakkı olmadığı halde evine aldığı gerekçesiyle 75 gün hapse mahkum oldu. 
 

Anne İnci Zere oğlu Volkan'ın, babası ile kavga ederek  kendine sığındığını belirterek böyle bir cezayı hak etmediğini söyledi.  
 

Her anne gibi şefkat göstererek gece yarısı kendisine gelen çocuğunu evine aldığı için böyle bir cezaya maruz kaldığını belirten anne  Zere, "Uzun bir süre önce eşimden ayrıldım.Tek çocuğumuz olan Volkan'ın  velayeti babasına verildi. Haftada bana bir gün görme hakkı tanındı .Bir gece kapım çalındı, açtığımda oğlum Volkan karşıma çıktı. Babasıyla kavga ettiğini ve bu yüzden bana geldiğini söyledi.Velayet hakkım olmadığını bildiğim halde bir anne yüreği ile oğlumu bağrıma bastım.O zamanlarda henüz 15 yaşındaydı. Ertesi günde ayrıldığım eşim olan çocuğumuzun babası Şenel Yılmaz, "15 yaşındaki oğlumuzu velayet hakkım olmadığı halde kaçırdı" diye beni mahkemeye verdi. Oğlumda ifadesinde kaçırmadığımı babasının kavga edip kendisine vurduğu için bana sığındığını ifade etti."dedi. 
 

Yaklaşık beş yıldır süre mahkeme sonucunda hakkı olmadığı halde çocuğunu kaçırdığı gerekçesiyle 75 gün hapse mahkum olduğunu ifade eden anne İnci Zere, "Mahkeme bir süre önce sonuçlandı ve 75 gün hapse mahkum oldum. Hakkımda tutuklama kararı çıktı. Polisler çalıştığım işyerime geldi.Ancak birkaç gün izin istemiştim o sürede doldu.Şimdi cezaevine gireceğim.Tek suçumda bana sığınan çocuğumu sokakta bırakmadığım için." 
  

Kendisi hapse giderken, oğlunun da birkaç gün içerisinde askere gideceğini de kaydeden anne Zere, "Ben oğlumu askere uğurlamayı düşünürken, oğlum beni cezaevine uğurlayacak.Bu bir anne için en acı anlardan birisi olacaktır.Oğlum şuanda askere gitmeden biraz gezeyim diye Antalya'ya dayısının yanına gitmişti.Geldiğin de belki  de beni dahi göremeyecek.Çünkü ben oğlum geldiğinde cezaevine koymuş olabilirler."dedi. İHA
 

af cıkmalı
 // gamze deniz
cezaevlerindeki 120 bin insanımız cıkarılacak afla topluma kazandırılmalı. af cıkmalı. ...
28 Mayıs 2010 23:32
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler