YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öfkeyle kalktı zararla oturdu
Öfkeyle kalktı zararla oturdu
24 Aralık 2009 20:07
Yol verme tartışmasında öfkesini kontrol edemeyen sürücü, önce kaldırımı aştı ardından bir otomobile çarptı. Olay, 'Öfkeyle kalkan zarar oturur' atasözünü akla getirdi.

Antalya'da hastane çıkışında yol verme tartışmasında öfkesini kontrol edemeyen kamyonet sürücüsü, içerisinde bir çocuğun da bulunduğu aracın hakimiyetini kaybederek kaldırımı aştı ve bir otomobile çarptı. Şans eseri yaralananın olmadığı kazanın görüntüleri MOBESE kameralarına yansıdı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü, trafikte sürücüler arasındaki tartışma ve öfkenin nelere mal olabildiğini Kent Güvenlik Yönetim Sistemi (MOBESE) kameralarıyla ortaya koydu.

Emniyetin basına dağıttığı görüntülerde, plakası gizlenen bir kamyonet ve bir otomobilin kimliği açıklanmayan sürücülerinin, Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil Servis girişindeki ''geçiş önceliği kavgası'' yer alıyor.
Görüntülerde, hastaneden çıkış önceliği için birbiriyle tartışan iki sürücü, hastanenin güvenlik görevlisi ve yakınlarının müdahalesiyle ayrılıyor.

Öfkesini kontrol edemeyen ve iki kez yeniden aracından inerek otomobil sürücüsüne tepkisini sürdüren kamyonet sürücüsü, yakını olan kadının müdahalesiyle yeniden aracına dönüyor ancak yenemediği öfkesi nedeniyle, aracının
kontrolünü yitirerek, kaldırımı aşıp park halindeki birbaşka otomobile çarpıyor. İçerisinde bir çocuğun da bulunduğu kamyonette şans eseri yaralanan olmazken, sürücünün daha vahim sonuçlara neden olabilecek öfkesi, yalnızca maddi
hasarla atlatılıyor.

Maddi hasarlı kazayla ilgili işlem yapılırken, Antalya Emniyet Müdürlüğü, görüntüler konusunda yaptığı açıklamada, ''Öfkeyle kalkan, zararla oturur'' atasözüne yer vererek, toplumun öfke kontrolünü kazanmasındaki gerekliliği vurguladı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler