YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öfkeli vatandaş elinde tüfekle elektirik kurumunu bastı
Öfkeli vatandaş elinde tüfekle elektirik kurumunu bastı
25 Aralık 2014 17:00
Manisa'nın Turgutlu İlçesinde borcundan dolayı elektriği kesildiği iddia edilen bir şahıs elinde tüfekle GEDİZ A.Ş.'nin tahsilat ofisine girdi. Olay sırasında personel ve fatura ödemek isteyen vatandaşlar büyük panik yaşadı.

Turgutlu Altay Mahallesi Akgün Sokak üzerinde bulunan Gediz A.Ş. tahsilat servisine gelen Ali Bezeyişli (39) isimli vatandaş elektriğinin kesik olduğunu ve bir miktar para yatırarak elektriğinin açılmasını istediği iddia edildi. Elektrik kurumunun borcun tamamı yatırılmadan hizmet veremeyeceklerini belirtmesi üzerine tahsilat ofisinden ayrılan şahıs elinde tek kırma tüfekle tekrar geri döndü ve tahsilat ofisinde tansiyon yükseldi.

Vatandaş ihbarı üzerine bölgeye intikal eden polis ekipleri şahsı kısa sürede etkisiz hale getirerek göz altına aldı. İfadesi alınmak üzere götürüldüğü Turgutlu İlçe Emniyet Müdürlüğü Merkez amirliğinden çıkarken kameralara konuşan öfkeli vatandaş;" Çekin ağabey çekin şimdi açtıracağım ben elektriği, ben eşkiyamıyım, şu memlekete bak" dedi. İlk göz altından sonra adliyeye sevk edilen A.B.;" Şu halimize bakın elektrik parası yatırmaya gidiyorum düştüğümüz duruma bakın" diye isyan etti.

Adliyeye sevk edilen şahsın sorgusu devam ederken, GEDİZ A.Ş.'den bir açıklama gelmedi. Yaklaşık 1,500 TL borcu olduğu öğrenilen şahsın üzerinden bıçak ve GEDİZ A.Ş.'ye girdiği tek kırma tüfek kanıt olarak emniyetçe delil kaydıyla ifade tutanağına eklendi. Yaşanan gergin ve panik dolu dakikalar sonrası soruşturmanın sürdürüldüğü öğrenildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler