YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öcalan'ın kuzeni gözaltına alındı
Öcalan'ın kuzeni gözaltına alındı
20 Nisan 2016 16:25
Emniyet güçlerinin terör örgütü mensuplarına yönelik düzenlediği operasyonda, Abdullah Öcalan'ın kuzeni gözaltına alındı.

Polis, sosyal paylaşım hesaplarında terör örgütünün talimatı doğrultusunda Cumhurbaşkanı ve devlet kurumlarına hakaret edip, PKK propagandası yaptığı saptanan kişileri izlemeye aldı.

Ekipler, çalışmasını tamamladıktan sonra kimliğini belirlediği 9 şüphelinin Gaziantep'in Nizip ilçesi ve Şanlıurfa'da eş zamanlı operasyon düzenledi.

Yapılan baskınlarda terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın kuzeni ile DBP Nizip ilçe eş başkanının da bulunduğu 9 kişi gözaltına alındı.

Bu kişilerin evlerinde yapılan aramalarda ise 1 tüfek, 30 av tüfeği fişeği, 66 tabanca kurşunu, 750 kök hint keneviri, el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler, havai fişek rampası, örgütsel dokümanlar, bilgisayar ve hafıza kartları ile Fethullah Gülen'in yazdığı kitaplar ele geçirildi.

Şüpheliler polis ifadesinin ardından adliyeye sevk edilecek.

BULANIK'TA HDP'Lİ BAŞKANLAR GÖZALTINDA

Operasyonun bir diğer adresi de muş'un Bulanık ilçesiydi. Polis ve askerin ortak operasyonunun hedefi, merkez ve köylerde, "terör örgütü üyesi olmak" ve "terör örgütüne yardım ve yataklık etmek" suçundan haklarında soruşturma başlatılan 30 şüphelinin yakalanmasıydı.

Operasyonda aralarında İlçe Belediye Başkanı Figen Yaşar, HDP İlçe Eş Başkanı Selvi Kaya, İl Genel Meclisi üyesi Seyithan Akkaya ve Belediye Meclis üyesi Zafer Sönmez'in de bulunduğu 29 kişi gözaltına alındı.

Hakkında yakalama kararı bulunan bir kişi de aranıyor.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler