YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O zor günleri ibadetle geçirdik
O zor günleri ibadetle geçirdik
23 Eylül 2014 16:11
Musul'da rehin alındıktan sonra Türkiye'ye getirilen konsolosluk görevlilerinden Ankara Emniyet Müdürlüğü Özel Harekat Şubesi'nde görevli polis memuru Bünyamin Uludağ, geldiği baba ocağı Ordu'da yaşadıklarını anlattı.

Gölköy ilçesindeki babaevinde AA muhabirine açıklamalarda bulunan Bünyamin Uludağ, rehin tutuldukları 101 günü ibadetle geçirdiğini söyledi. Rehin altında olduğu sürece kurtarılacaklarından emin olduklarını belirten Uludağ, şöyle konuştu: "Her şeyden önce bizleri ailemize kavuşturan devletimizden Allah razı olsun. Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız ve bakanlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Kimsenin burnu kanamadan ülkemize döndük, evladımıza ve ailemize kavuştuk.

Şükür kavuşturana. Bu güzel duyguları bizlere yaşatanlara minnettarız." Uludağ, rehin tutuldukları döneme değinerek, "O günlerimizi Allah'a inanarak ve ibadetimizi ederek geçirdik. Umutla ve bekleyişle günlerimizi geçirdik. Bu süreçte kurtulacağımıza inanıyorduk. Devletimize olan güvencemiz sonsuzdu. Devletimizin bizi kurtaracağını biliyorduk. Er geç oradan gideceğimizi bekliyorduk. Belki uzadı belki uzamadı ama şükürler olsun ki bizleri kurtardılar" ifadelerini kullandı.

Baba Uludağ: "Geleceğini biliyorduk, ümidimiz vardı"

Baba Selami Uludağ ise uzun bir aradan sonra oğluna kavuşmanın mutluluğunu yaşadığını kaydederek, "Oğlumun geleceğini biliyorduk, ümidimiz vardı. Bütün devletimizden ve bizlerden hiçbir zaman dualarını esirgemeyen milletimizden Allah razı olsun. Kimsenin burnu kanamadan evladıma kavuştum. Bugünlerimize şükürler olsun" dedi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler