YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O şapka polisi katillere götürdü
O şapka polisi katillere götürdü
03 Temmuz 2010 20:26
Bursa Polisi, hırsızlık için girdikleri evde kadını öldüren zanlıları unuttukları şapkadan buldu.

Bursa'da, 20 gün önce hırsızlık için girdikleri evde, elektrik kablosuyla bağlayıp kafasına sert cisimle vurdukları Leyla Oğuz'u (57) öldüren 3 zanlı, Emniyet'teki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi.
 

Zanlıların olay yerinde unuttukları mavi renkteki şapkadan yola çıkan polisin, evin bulunduğu bölgedeki tüm güvenlik kameralarını inceleyip hırsızlara ulaştığı belirtildi. Cinayet öncesi öldürdükleri kadının eşini ankesörlü hattan arayıp evde olup olmadıklarını tespit eden zanlıların olay öncesi evin bulunduğu bölgede keşif yaptıkları ortaya çıktı.
 

Fethiye Mahallesi Sakin Sokak'ta ikamet eden Leyla Oğuz kimliği belirsiz kişilerce elleri ve ayakları elektrik kablosuna bağlandıktan sonra başına sert bir cisimle vurulduktan sonra öldürüldü. 20 Haziran’da meydana gelen olayın ardından geniş çaplı soruşturma başlatan Bursa Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, olayı aydınlattı.
 

Cinayet Bürosu ekipleri, Leyla Oğuz'un elektrik kabloları ile bağlandığı yerin yanında bir kamyon firmasına ait mavi renkli şapka buldu. Şapkadan yola çıkan dedektifler, Nilüfer ilçesinde eve yakın yerlerde bulunan güvenlik kameralarını incelemeye aldı.
 

Ekipler, cinayet günü unutulan şapkanın aynısından giyen bir kişiyi tespit etti. Maktülün eşinin ankesörlü hattan aranması polislerin işini kolaylaştırdı. Zanlıların kimliklerini belirleyen dedektifler operasyona başladı. Şahısların İstanbul'a kaçtığı bilgisine ulaşan 15 kişilik özel ekip, Nuh Ş. ve Mevlüt K.'yi bir restoranda yakaladı. Zanlılardan Mevlüt. Ö. ise Tekirdağ'da çalıştığı iş yerinde gözaltına alındı.
 

KATİLLERDEN BİRİ ESKİ KİRACI ÇIKTI
İbrahim Oğuz'un eski kiracısı olduğu belirtilen Nuh Ş.'nin daha önceden kayınpederine bıçakla saldırdığı için ‘kasten adam öldürmeye teşebbüsten’ 11 yıl hapse mahkum edildiği ve İstanbul'da cezaevinde yatarken 3 yıl önce kaçtığı öğrenildi.
 

Nuh Ş.'nin ailesinin Almanya'da olduğu için sahte pasaport çıkarma girişiminde bulunduğu ve yakalanmaması durumunda yurt dışına kaçmayı planladığı belirtildi. Mevlüt K.'nin ise hırsızlık suçundan İstanbul'da cezaevinde yattığı ve onun da 2 yıl önce firar ettiği ortaya çıktı. Olaya karışan 3 zanlı emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.
 

"GÜMRÜKÇÜYÜZ, DÜKKANI KİRALAYACAĞIZ"
Öte yandan, hırsızlık için bir otomobille İstanbul'dan Bursa'ya gelen zanlıların 2 gün boyunca iz bırakmamak için boş bir arazide araç içerisinde kaldıkları ortaya çıktı.
 

Zanlılar, 20 Haziran günü Leyla Oğuz'un kocası İbrahim Oğuz'un cep telefonuna ankesörlü hattan ulaşarak evden uzaklaşacağı saati öğrendikleri de belirlendi.
 

Ev sahibi İbrahim Oğuz, "Olay sabahı saat 08.38'de cep telefonum çaldı. Sonra yine çaldı. Karşımdaki ses, 'gümrükçüyüm, dükkanı kiralayacağım' dedi. Ben de kooperatif toplantısı için çıkacağımı söyledim. Muhtemelen katiller benim evde olmayacağımı öğrenip eve gelmiş." dedi.
 

Leyla Oğuz'a TEDAŞ görevlisi olduğunu söylediklerini anlatan zanlılar ilk önce kadının kafasına vurarak yaraladıklarını daha sonra da elektrik kabloları ile merdivende bulunan demir korkuluklara bağladıklarını itiraf etti. Kadını bağlayan 3 kişi yatak odasına girerek Oğuz'a ait yaklaşık 70 bin TL civarındaki altın bilezik, elmas, saat ve zümrütü alarak olay yerinden kaçmıştı.
 

Şüphelilerin, ziynet eşyalarından 25 bin liralık bölümünü satarak kendi aralarında bölüştükleri tespit edildi.
 Polis tarafından izlerinin bulunmaması için Tekirdağ’a dönen Mevlüt K.’nin bir inşaat şirketinde asgari ücretli aşçı olarak işe başladığı öğrenildi. Zanlılarla birlikte 50 parça ziynet eşyası ele geçirildi. CHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler