YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O pankartı asanlara 11 ay hapis cezası!
O pankartı asanlara 11 ay hapis cezası!
05 Temmuz 2015 16:38
Eskişehir Anadolu Üniversitesi'nde bazı öğrencilerin kırmızı zemin üzerinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın olduğu ve üstünde 'Diktatörler sokakta devrilir' pankartına 11 ay 20 gün hapis cezası çıktı.

 Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde duvara “Diktatörler sokakta devrilirler” yazılı pankart açan üç öğrenci hakkında “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 11’er ay 20’şer gün hapis verildi. Ardından hükmün açıklanması ertelendi. Bu arada, aynı gün aynı pankartı açan beş öğrenci de iki ayrı davada yargılanıyor.

“Öğrenci Muhalefeti” adlı gruba üye olan Hasret Akbıyık, Çağdaş Yurtseven ve Mert Özay’ın geçen yıl “Diktatörler sokakta devrilirler” yazılı pankartı kampüsteki bir binaya asmalarından ötürü Eskişehir 8. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava, geçen 26 Haziran’da bitti. Üç gence “cumhurbaşkanına hakaret” suçundan 11’er ay 20’şer gün hapis cezası verildi.

Ardından hükmün açıklanması ertelendi. Bu pankartın iki benzeri aynı gün 2 Eylül Kampüsü’nde ve Osmangazi Üniversitesi’nde açılmıştı. Bu nedenle diğer iki pankarttan ötürü beş genç daha yargılanıyor. 

RADİKAL

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler