YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O öğretmenler uzaklaştırıldı
O öğretmenler uzaklaştırıldı
30 Mart 2010 12:55
Umut'un kaybolduğu gün görevde olan öğretmenler görevden uzaklaştırıldı

Uşak'ın Eşme ilçesinde, 23 Mart sabahı kaybolduğu anlaşılan Yatılı İlköğretim Bölge Okulu (YİBO) öğrencisi 10 yaşındaki Umut Balık'ı arama çalışmaları sürdürülürken, çocuğun kaybolduğu gün okulda nöbetçi olan 3 öğretmen görevden uzaklaştırıldı.

Uşak Vali Yardımcısı Ertuğ Şevket Aksoy arama çalışmalarını koordine etmek için bu sabah Eşme ilçesine geldi. Aksoy, gazetecilere yaptığı açıklamada, İl Afet ve Acil Durum ekiplerinin arazide ve göletlerde sürdürdüğü arama çalışmalarını koordine etmek için ilçeye geldiğini, tek arzularının Umut'u sağ salim bulmak olduğunu söyledi.

Umut'u bulmak için polis ve jandarma ekipleri çok yönlü soruşturmayı sürdürürken il merkezinden gönderilen takviye polis güçleri vatandaşlarla tek tek görüşüyor.

Olayın ardından Eşme Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'nda başlatılan idari soruşturma da sürüyor. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sürdürülen idari soruşturmayı yöneten 4 bakanlık müfettişi sabah saatlerinde Eşme'ye geldi. Okulda inceleme yapan müfettişler Kaymakam Selami Kaya ve emniyet yetkilileri ile görüştü. Umut Balık'ın kaybolduğu gün okulda nöbetçi olan öğretmenler  E.O, Ş.K. ve C.K'nın soruşturma süresince görevden uzaklaştırıldığı bildirildi. AA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler