YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O müdüre 8 gün sonra tahliye
O müdüre 8 gün sonra tahliye
25 Ağustos 2015 08:14
Trafikte tartıştığı motosikletli Ahmet Sülüşoğlu’nu öldüren İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz kaçma şüphesinin olmaması nedeniyle tahliye edildi. Sülüşoğlu’nun ailesi karara tepki gösterdi

İstanbul Halkalı’da trafikte kavga ettiği motosiklet sürücüsü Ahmet Sülüşoğlu’nu (32) üç kurşunla öldüren İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Celal Yılmaz, avukatının itirazı üzerine tutukluluğunun sekizinci gününde tahliye edildi.  Olay, 16 Ağustos’u 17 Ağustos’a bağlayan gece saat 01.00 sıralarında Halkalı Polis Lojmanları önünde meydana gelmişti.

Eşiyle birlikte otomobiliyle evine doğru gitmekte olan Yılmaz’ın aracının önüne Sülüşoğlu, motosikletiyle direksiyon kırmış, bunun üzerine Yılmaz ve Ahmet Sülüşoğlu (32) arasında yolda kısa süreli bir tartışma çıkmıştı. Sülüşoğlu, silah çıkarınca Yılmaz tarafından öldürülmüştü. Yılmaz çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı. Yılmaz’ın avukatı Mustafa Nas, sekiz gündür tutuklu olan müvekkili Yılmaz’ın tutukluluğuna ilişkin Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği’ne itirazda bulundu. İtiraz talebini değerlendiren Nöbetçi Bakırköy Sulh Ceza Hakimliği ise, Celal Yılmaz’ın kaçma şüphesinin bulunmadığını ve delillerin toplanmış olduğunu belirterek, tahliyesine karar verdi.

Baba fenalaştı

Tahliye haberini Milliyet’ten öğrenen Sülüşoğlu’nun ailesi, isyan etti. Baba Mehmet Sülüşoğlu, tahliye kararını öğrenince fenalaştı. Sülüşoğlu’nun yengesi Serpil Sülüşoğlu ise şunları söyledi:

‘Yedisini yeni okuttuk’

“Daha dün yedisini okuttuk, biz henüz ölümü kabullenmemişken bu insan 10 gün bile olmadan nasıl serbest kalır? Ne yapalım bizim arkamızda güçlü insanlar yok. Elimize silah alıp kendi adaletimizi kendimiz mi sağlayalım. Ortada bir cinayet var, bir insan hayatı bu kadar ucuz olmamalı. Bu ülkede adalete ve hukaka olan güvenimiz yok artık. Nerede adalet? Kamera kayıtlarında her şey görülüyor, göz göre bir cinayet var ortada ama katil serbest. 8 gün sonra tahliye edecektiniz madem, başta içeri almasaydınız!”

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler