YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O mahallede 3 yıldır telefon ve internet yok
O mahallede 3 yıldır telefon ve internet yok
21 Haziran 2014 16:20
Muğla'nın Yatağan ilçesine bağlı Turgutlar Mahallesi, 3 yıl önce telefon kablolarının çalınmasının ardından internet ve telefon hizmetlerinden faydalanamıyor.

Yatağan merkezine yaklaşık 25 kilometre uzaklıktaki 350 nüfuslu Turgutlar Mahallesi'ne 3 yıl önce gelen hırsızlar, telefon hattı kablolarını çaldı. Mahalleliyi telefonsuz ve internetsiz bırakan hırsızlar, kısa sürede jandarma ekiplerince yakalandı.

Turgutlar Mahalle muhtarı Şerafettin Karagöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, hırsızlığın ardından Türk Telekom yetkilileriyle görüştüklerini, kendilerine köy konağının önüne konulacak bir cihazla mahalleye telefon ve internet hizmeti verileceğinin söylendiğini anlattı.

Aradan geçen sürede mahalleye herhangi bir cihaz getirilmediğini, telefon kablolarının da yenilenmediğini belirten Karagöz, 3 yıldır mahallede telefon ve internet bağlantısı olmadan yaşadıklarını kaydetti. Vatandaşların iletişim için cep telefonu kullandığını belirten Karagöz, en büyük sıkıntıyı internet kullanmak isteyen öğrencilerin yaşadığının altını çizdi.

Karagöz, yetkilileri sorunlarını çözmeye davet etti.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler