YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O liste yayınlandı: İhbar edene büyük ödül!
PKK/KCK terör örgütü mensuplarından Adıyaman kırsalında oldukları tespit edilen 9 kişilik terörist grubunda yer alan 9 teröristin fotoğrafı yayınlandı. Teröristleri ihbar edenlere ödül verilecek.
O liste yayınlandı: İhbar edene büyük ödül!
20 Ağustos 2016 / 18:02 Güncelleme: 20 Ağustos 2016 / 18:03

Polis ve jandarma ekipleri tarafından yaklaşık 2 ay önce hazırlanarak yayınlanan 5 kişilik terörist listesi yenilenerek, 4 kişi daha ilave edildi. 

PKK/KCK terör örgütü mensuplarından Adıyaman kırsalında oldukları tespit edilen 9 kişilik terörist grubun fotoğrafları afişe edildi. Otobüs durakları ve kent merkezindeki işlek caddelere asılan afişlerde, teröristlerin fotoğrafları ve isimleri yer alıyor.

İHBAR EDENLERE ÖDÜL VERİLECEK

PKK/KCK terör örgütü elemanı olan teröristler ile ilgili olarak hazırlatılan broşür ve afişler hem Türkçe hem de Kürtçe hazırlatıldı. 

Afiş ve broşürlerde, teröristleri görenlerin ihbar etmeleri istenirken, ihbarların 'Alo terör ihbar hattı 140' ile 155 polis ve 156 Jandarma telefon hatları ile internet veya yazılı olarak yapılabilecekleri belirtiliyor. 

Teröristleri ihbar edenlere ödül verilecek. İhbarcıların kimlik bilgileri devlet sırrı olarak gizli tutulacak.

1 MİLYON İLE 300 TL ARASINDA ÖDÜL

Afişte yer alan Kahramanmaraş doğumlu (Renas) kod adlı Veli Temirci için 1 milyon TL, Kahramanmaraş doğumlu (Nurhak Elbistan) kod adlı Fırat Berkpınar’a 300 bin TL, Bitlis doğumlu (Ali Norşin) kod adlı Şefik Körman’a 300 bin TL, Adıyaman doğumlu (Bezar Elçi) kod adlı Abuzer Arıca için 300 bin TL, Diyarbakır doğumlu (Mazlum Amed) kod adlı Sinan Donat için 300 bin TL ödül verilecek.

Listeye daha sonradan eklenen Adıyaman doğumlu (Bager) kod adlı Gaffari Yorulmaz, Adıyaman Çelikhan doğumlu (Zülfikar) kod adlı Yusuf Tunç, Adıyaman Gerger doğumlu (Soreş Semsur) kod adlı Murat Özdemir, Adıyaman Gerger doğumlu (Mervan) kod adlı Mehmet Akcan için ise Adıyaman Valiliği ödül vereceğini açıkladı. 

aw830910_01.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler