YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O liseli serbest bırakıldı
O liseli serbest bırakıldı
05 Mayıs 2014 15:52
Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nde PKK'nın silahlı eğitime almak için alıkoyduğu öne sürülen lise öğrencisi 15 yaşındaki M.S.B., evlerinin yakınında serbest bırakıldı.

Diyarbakır'da çiftçi 40 yaşındaki Erol Böçkün ile eşi 38 yaşındaki Aysel Böçkün'ün, Lice İlçesi'ndeki karakol yapımını protosta eylemine götürülen ve PKK'nın silahlı eğitime almak için alıkoyduğu öne sürülen lise öğrencisi oğulları 15 yaşındaki M.S.B., evlerinin yakınında serbest bırakıldı.

Merkez Yenişehir İlçesi Fiskaya semtinde çiftçi Erol Böçkün ile 3 çocuk annesi eşi Aysel Böçkün, Türk Telekom Endüstri Meslek Lisesi 2'nci sınıf öğrencisi oğulları M.S.B.'nin BDP'liler tarafından 23 Nisan günü Lice İlçesi'ndeki karakol protestosuna götürüldükten sonra bir daha kendisinden haber alamadıklarını bildirerek 3 gün sonra evlerinin önünde oturma eylemi başlattı.

Oğullarını PKK'nın alıkoyduğunu iddia eden çiftin başlattığı oturma eylemi sürerken, M.S.B. iddiaya göre dün gece gözleri bağlı halde bir otomobille evlerinin yanına getirilerek, serbest bırakıldı. Sağlık durumu iyi olduğu belirtilen M.B.S., ifadesine başvurulmak üzere emniyete götürüldü.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler