YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O illerde okullar yarın tatil!
O illerde okullar yarın tatil!
17 Şubat 2015 23:44
Bingöl, Samsun, Tunceli, Ordu, Konya, Sinop,Yozgat, Zonguldak, Düzce ve Balıkesir'in 6 ilçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar yarın tatil edildi.

Bingöl

İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan açıklamada, yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerdeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba günü ara verildiği belirtildi.

Bu arada kent genelinde devam eden kar nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarındaki çalışmalar sürüyor.

Samsun

Samsun'da etkili olan kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 2 gün ara verildi.

Samsun Valiliğinin açıklamasında, geceden bu yana etkisini artıran kar yağışı dolayısıyla il genelinde eğitim öğretim faaliyetinde bulunan ilk ve orta dereceli okulların 17 Şubat Salı ve 18 Şubat Çarşamba günleri tatil edildiği belirtildi.

Açıklamada, ildeki kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de söz konusu günlerde idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Tunceli

Tunceli'nin Pülümür ve Nazımiye ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi.

Tunceli ve ilçelerinde kar yağışı aralıklarla devam ediyor. Pülümür ve Nazımiye'de kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verilmesi kararlaştırıldı.

Bu arada, İl Özel İdaresi ekipleri, kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan 30 köy yolunun açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Ordu

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kentte kar yağışının devam etmesi sebebiyle Çamaş, Gürgentepe, Kabadüz ve Korgan ilçelerinin tamamında, Ünye ilçesinde ise Pelitliyatak Mahallesi'ndeki Pelitliyatak Ortaokulu, Çalca İlkokulu ve Yeşilyurt İlkokulu ile aynı ilçedeki Yenikent Mahallesi'ndeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verileceği belirtildi.

Açıklamada, kent merkezi ve diğer ilçelerdeki okullarda ise eğitim ve öğretimin devam edeceği kaydedildi.

Konya

Konya'nın Ilgın ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime iki gün ara verildiği bildirildi.

Ilgın Kaymakamlığından yapılan açıklamada, bölgede olumsuz hava koşullarının devam etmesi nedeniyle ilçe merkezi ve bağlı köylerde eğitime çarşamba ve perşembe günleri ara verildiği belirtildi.

Sinop

Sinop’ta dün akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı nedeni ile eğitime iki gün ara verildi.

Sinop ve ilçelerinde etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiledi. Yoğun yağan kar yağışı sebebi ile Sinop genelinde taşımalı eğitime 2 gün ara verildi.

Yozgat

Yozgat şehir merkezinde yoğun kar yağışı nedeniyle okullar 1 gün tatil edildi.

Yozgat’ta dün başlayan ve aralıklarla devam eden kar yağışı etkisini sürdürürken, Valilik şehir merkezinde ilk ve orta dereceli okulları yarın (çarşamba) bir gün süreyle okulları tatil etti.

Zonguldak

Zonguldak'ta devam eden kar yağışı nedeniyle okullar yarın da tatil edildi.

Vali Ali Kaban twetter hesabından yaptığı açıklamada, Merkez ilçe ile bağlı belde ve köyler, Kozlu ve Kilimli ilçelerinde eğitim öğretime çarşamba günü ara verildiğini, kamuda görevli engelli ve hamilelerin de idari izinli sayılacağını belirtti.

Düzce

Düzce'de kar yağışı nedeniyle yarın okullar 1 gün süreyle tatil edildi.

Düzce Valiliği bölgede kar yağışının etkili olması üzerine yarın il genelindeki ilk ve orta dereceli okulları bir gün süreyle tatil etti.

Balıkesir'de 6 ilçede eğitime ara verildi

Balıksir'de kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle 4 ilçede tüm okullar, iki ilçede ise taşımalı eğitim yapılan okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba günü bir gün süreyle eğitim-öğretime ara verildi.

Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Balya, Manyas, Gönen ve Bandırma'da ilçe genelindeki tüm okullar tatil edildi. Karesi ve Altıeylül ilçelerinde ise taşımalı eğitim yapılan tüm okullarla kırsal mahallelerdeki (köy) okullarında eğitime bir gün ara verildi.

Bu ilçe merkezlerine taşımalı eğitim kapsamında gelen ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri de tatil yapacak. Milli Eğitim Müdürlüğü kar tatili ile ilgili olarak sürekli güncelleme yaparken sabah saatlerine dek eğitime ara verilen ilçe sayısının artabileceği bildirildi.

Nevşehir

Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, merkez ile bağlı köy ve beldelerin yanı sıra tüm ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildiği belirtildi.

Açıklamada, bugün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler