YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O illerde okullar tatil edildi
O illerde okullar tatil edildi
20 Ocak 2016 07:10
Etkisini artıran ve hayatı olumsuz etkileyen kar yağışı birçok ilde okulların tatil olmasına sebep oldu.

BURSA

Bursa'da buzlanma ve don olayı beklendiğinden yarın (20  Ocak çarşamba) ilk ve orta okullar ile liselerde eğitim öğretime 1 gün ara  verildi. 

Bursa Valiliğinden yapılan açıklamada, kentte yarın buzlanma ve don  olayı meydana gelmesi beklendiği bildirildi.
 
Açıklamada, bu nedenle il genelinde tüm anaokulları, ilk ve orta  okullar ile liselerde 1 gün eğitim öğretime ara verilmesinin uygun görüldüğü  kaydedildi.
 
Öte yandan, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile  personelin de yarın idari izinli sayılacağı aktarıldı.

GÜMÜŞHANE

Gümüşhane'de kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle  eğitime 1 gün ara verildi. 
 
Valilikten yapılan açıklamada, il merkezi ve ilçelerde buzlanma ve kar  nedeniyle herhangi bir olumsuzluğa ve mağduriyete sebep olmamak için eğitim  öğretime yarın 1 gün süreyle ara verilmesinin uygun görüldüğü bildirildi.
 
Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ile  hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

ORDU

Ordu'da yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bir gün ara verildi.  

Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, il genelinde yoğun kar yağışı sebebi ile 20 Ocak Çarşamba günü Akkuş İMKB YBO ve Ahmet Cürebal İmam Hatip Ortaokulu hariç tüm okullarda, Gölköy'de ilçe merkezi hariç tüm okullarda, Aybastı, Gürgentepe ve Mesudiye ilçelerinin tamamında eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

ÇORUM

Çorum kent merkezinde, kar yağışı nedeniyle eğitime yarın  ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı  açıklamada, kar yağışı dolayısıyla kent merkezi ile bağlı köylerdeki ilk ve orta  dereceli tüm okulların Valilik kararı ile 20 Ocak Çarşamba tatil edildiği  belirtildi. 
 
Açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile  hamilelerin de yarın idari izinli sayılacağı ifade edildi.

ERZİNCAN

Yoğun kar yağışı nedeniyle Erzincan’ın Çayırlı ilçesinde tüm okullarda Refahiye İlçesi’nde ise taşımalı eğitim gören okullarda yarın da eğitim-öğretime ara verildi. 

BAYBURT

Bayburt'ta yoğun kar nedeniyle eğitime yarın ara verildiği bildirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Atanur Çağlayan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilde karın etkisinin artarak devam ettiğini belirterek, "Bu nedenle Bayburt genelinde tüm okullarda 20 Ocak Çarşamba günü eğitim öğretime bir gün ara verildi" dedi.

Çağlayan, tüm kurumlarda engelli ve hamile personelin de bir gün idari izinli sayılacağını kaydetti

BİTLİS 

Bitlis merkez ve bağlı köylerinde Mutki ilçe merkezi ve köylerinde Kar yağışı ve tipi nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği, Tatvan, Ahlat ve Hizan ilçesinde de taşımalı eğitim gören öğrencilerinde izinli olacağı bildirildi.

SİVAS

Yoğun kar yağışı ve olumsuz hava şartları nedeniyle Sivas'ın Gölova, Koyulhisar, Gölova ve Akıncılar ilçesinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. Ayrıca, Kangal ilçesinde ise taşımalı eğitim gören öğrenciler içinde yarın okulların tatil edildiği öğrenildi.

MUŞ

Milli Eğitim Müdürü Cevdet Arslan yaptığı açıklamada, “Kar yağışı nedeniyle çarşamba günü taşıma servisleri çalışmayacağından, taşımalı öğrenciler izinli sayılacak. Köy yolu kapalı ise gidiş geliş yapan köy okul öğretmenleri de izinli sayılacaktır. İlçelerde ise ilçe kaymakamlarımız değerlendirme yapacaktır" dedi.

ZONGULDAK

Vali Ali Kaban tatil kararını geç saatlerde twitter hesabı üzerinden açıkladı. Yoğun kar yağışıyla birlikte meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı Zonguldak Merkez İlçe, merkeze bağlı köyler ve beldeler, Kozlu ve Kilimli ilçelerinde eğitime bir ara verildiğini açıklayan Vali Ali Kaban şöyle dedi:
"Kar yağışının ulaşımda meydana getirebileceği olumsuzluklar nedeniyle 20 Ocak 2016 Çarşamba günü eğitim öğretime merkez ilçe; Merkeze bağlı belde ve köyler ile kozlu ve kilimli ilçelerimizde bir gün süreyle ara verilmiştir. Engelli ve hamile kamu görevlilerimizde 20 ocak 2016 günü bir gün idari izinlidirler."

TUNCELİ

Tunceli’nin Pülümür ilçesinde kar yağışı nedeniyle eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği bildirildi. 

 

 

 

 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler