YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ilde okullara kar tatili verildi
Akdeniz Bölgesi’nin yüksek kesimlerinde başlayan kar yağışı, sabah saatlerinde etkisini artırdı. Kar yağışı, Isparta ve Antalya’nın yüksek rakımlı ilçelerinde yaşamı olumsuz etkiledi. Akseki'de okullar tatil edildi
O ilde okullara kar tatili verildi
25 Kasım 2014 / 15:10 Güncelleme: 25 Kasım 2014 / 15:10

Isparta’da sabahın erken saatlerinden itibaren başlayan yoğun kar yağışı kent merkezi başta olmak üzere ilçelerde de etkili oldu. Kar yağışı nedeniyle merkezde ulaşımda aksamalar olurken maddi hasarlı çok sayıda kaza meydana geldi.

Özel İdare Genel Sekreteri Mahmut Zadeoğlu, kapalı köy yolu bulunmadığını belirtti. Sabah erken saatlerde Yenişarbademli İlçesi ile Davraz Kayak Merkezi karayolu üzerinde kısa süreli kesinti yaşandığını kaydeden Zadeoğlu, yağışın durmasıyla akışın normale döndüğünü kaydetti.

Isparta Belediyesi ekipleri de kar yağışı nedeniyle teyakkuza geçti. Belediye Başkanı MHP’li Yusuf Ziya Günaydın’ın talimatı doğrultusunda bazı noktalarda kar kürüme çalışmaları başlatılırken gece için buzlanmaya karşı tuzlama ekibi oluşturuldu.

Davraz'da kar kalınlığı 25 cm

Davraz Kayak Merkezi’nde ise kar kalınlığının 25 santimetreye ulaştığı kaydedildi. Özel İdare Genel Sekreteri Zadeoğlu, "Kar kalınlığı 25 cm civarında seyrediyor. Davraz’ın yeni sezona hazırlanması noktasında yağış böyle devam ederse gerekli çalışmaları başlatacağız" diye konuştu.

Çocuklar karın tadını çıkarttı

Kar yağışı en çok çocukları mutlu etti. Kartopu oynayıp, kardan adam yapan çocuklar neşeli dakikalar geçirdi. Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, şehir merkezinde 5 santimetreye ulaşan kar kalınlığının dağlarda 20 santime ulaştığı kaydedildi. Kar yağışının aralıklı devam edeceği belirtilirken perşembe gününden sonra yağışların dona çevireceği açıklandı.

Korkuteli karla uyandı

Antalya’nın Korkuteli ve Akseki ilçelerinde sabah erken saatlerde başlayan kar yağışı aralıksız devam ediyor. Yağış sonrası ağaçlar ve evlerin çatıları beyaza bürünürken, sabah okula gitmek için evden çıkan öğrenciler kartopu oynayarak eğlendi. İşe gidenler kar altında yürümenin keyfini çıkarırken, araçlarıyla trafikte ilerlemek isteyenler yoğun çaba sarf etti. Korkuteli ilçe merkezinde kar kalınlığı 4-5 santimetreyi bulurken, bazı mahallelerde ve yüksek kesimlerde ise 10 santime ulaştı.

Antalya’yı Konya’ya bağlayan Akseki- Seydişehir yolu ise trafiğe kapandı. Sabah saatlerinde sadece zincirli ve küçük araçların geçişine izin verilirken, yoğun kar yağışı nedeniyle trafik akışı durduruldu.

Afyonkarahisar ve Burdur’un bazı ilçelerinde hafif şekilde süren kar yağışı ise etkili olmadı. Sabah saatlerinde kar taneleri henüz yere düşmeden eridi. Yollarda araçların etkisiyle kar birikmezken evlerin çatılarında ya da ağaçlarda seyrek halde kar birikintileri görüldü.

AKSEKİ’DE KAR 30 SANTİMİ BULDU, OKULLAR TATİL EDİLDİ

Antalya’nın Akseki İlçesi’nde gece yarısı başlayan ve sabah saatlerine kadar süren kar yağışı, Akseki- Seydişehir Karayolu’nu trafiğe kapattı. Trafik ekipleri hiçbir aracın geçişine izin vermezken, Antalya’dan Kapadokya gezisi için yola çıkan turistlerin bulunduğu otobüsler geri çevrildi.

Bölgedeki dinlenme tesislerine sığınanlar yolun açılmasını beklerken, kimileri de araçlarına zincir takarak yola devam etmek istedi.

İlçede ilk ve orta dereceli  okullar da tatil edildi.

 Ekipler, yol açma çalışmalarına devam ederken, sürücüler çekme halatı  bulundurmaları ve kış lastiği kullanımı konusunda uyarıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler