YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ilde iki gün hayatı durduracaklar
O ilde iki gün hayatı durduracaklar
12 Ekim 2015 07:08
DİSK, KESK, TMMOB ve TTB Ankara’da barış mitinginde yaşanan katliama 12- 13 Ekim’de İzmir’de iki gün hayatı durdurarak tepki koyacak.

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Ege Bölge Temsilcisi Memiş Sarı, Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Türk Mimar ve Mühendis Odaları Birliği (TMMOB)ve Türk Tabipler Birliği (TTB) ile birlikte 12- 13 Ekim’de İzmir’de grev yapacaklarını belirterek, şu açıklamayı yaptı:

"Sabah işyerleri önünde basın açıklaması yaptıktan sonra saat 11.00’da Basmane’de toplanacağız, Montrö Myedanı, Lozan Meydanı’ndan yürüyüp Gündoğdu Meydanı’na çıkacağız. Burada sadece Ankara barış mitinginde değil daha önceki patlamalarda hayatını kaybeden insanlarımız için denize karanfil bırakacağız. Oturma eylemi ve basın açıklaması yapacağız. Yürüyüşe katılacak olanların koyu renk giymelerini ve ellerinde hiçbir flama bulundurmamalarını istiyoruz. Yarın (pazartesi) mimar ve mühendiser, kamu çalışanları, belediye işçileri, öğretmenler, doktorlar iş bırakacak. Ulaşım aksayacak, otobüsler kısmen çalışacak, çöpler toplanmayacak, hastanelerin acil servisleri dışında hizmet verilmeyecek, öğretmenler okula gitmeyecek. Salı günkü eylemin içeriğini pazartesi günü duyuracağız."

 // ankara
Ölümlü eylemlere bir davet daha. Siz boyle yaptıkça onlar seviniyor. Korkarlar çekinirler sanmayin. Kendinize bahaneyle tatil veriyorsunuz, yoksa kimse umrunuzda değil. Bu yaptiğiniz başlı başına büyük bir zarar....
12 Ekim 2015 08:06
 // mustafa
ya hu ne biçim eylem bu. resmen gayri-resmi tatil.
veya yeni bomba olayı mi hazırlıyorsunuz İzmire?...
12 Ekim 2015 07:58
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler