YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ilde halk PKK'ya isyan bayrağı açtı
Diyarbakır'ın tarihi Sur ilçesinde terör örgütü PKK'nın saldırıları nedeniyle yaşam adeta kesintiye uğradı.
O ilde halk PKK'ya isyan bayrağı açtı
11 Kasım 2015 / 02:36 Güncelleme: 11 Kasım 2015 / 11:22

PKK'dan bıkan bölge halkı, "Bu olayları kabul etmiyoruz. Burası peygamberler diyarıdır, öyle gelişi güzel bir vilayet değildir. Devlet buraları teröristlerden temizlesin" çağrılarında bulundu.
1 Kasım'daki seçimlerin ardından da Hasırlı, Fatih Paşa, Cemal Yılmaz ve Savaş mahallelerinde hendek kazıp, barikat kurarak yaşamı hiçe sayan teröristlerin saldırılarını sürdürdüğü ilçede esnaf kepenk açamaz, ulaşım sağlanamaz, ilçedeki tarihi yapılar güvenle ziyaret edilemez hale geldi.

TERÖRİSTLER VATANDAŞA BASKI UYGULUYOR

Kimi ilçe sakini katlanılamaz hale gelen terörist saldırılar nedeniyle yanlarını aldıkları bazı eşyalarla evlerini terk ediyor, kimi vatandaşlar yaşadıkları korku nedeniyle eşyalarını dahi alamadan evlerinden ayrılmak zorunda kalıyor, göç etme imkanı olmayan vatandaşlar ise terörün gölgesinde yaşamını sürdürmeye çalışıyor.

Teröristlerin uyguladığı baskı ve ilçe merkezlerine taşıdığı saldırılardan dolayı vatandaşlar günlük yaşamlarını sürdürmekte zorlanıyor.

Terör saldırıları nedeniyle zaman zaman elektrik ve su kesintileri yaşanırken, ilçede çöpler düzenli olarak toplanmıyor.

BÖLGE HALKI PKK'YA İSYAN ETTİ

Bölge halkı, teröristlerin mahallelerinde silahla gezdiklerini, endişe duydukları için evlerinden dışarı çıkamaz hale geldiklerini söyledi.

"Camilere gidemiyoruz. Huzur yok. 'İnadına barış' diyorlar ama barışı onlar getiremez. Barışı ancak devlet getirir. Bunlar Kürt'ün de Türk'ün de temsilcisi olamaz" diyen Uçar, rahat bir şekilde uyuyamaz hale geldiklerini aktardı.

 // Gökberu
Yakışanı o destekledikleri HDP ye iletsinler o çözüm bulur yardimci olur...
11 Kasım 2015 03:22
 // Orhan
Tam birlik devletin her yerde eli olamaz Vahdettin zamanında bu olaylar ispiyonculukla bitirildi halka düşen görev alo 140 ara ihbar et devletin temizlik görevlileri hemen halleder BORDER BERELİ TEMİZLİK...
10 Kasım 2015 22:59
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler