YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ilde flaş karar! Havai fişek yasaklandı!
O ilde flaş karar! Havai fişek yasaklandı!
06 Eylül 2015 07:38
Van Valiliği tarafından verilen flaş bir kararla Van'da havai fişek kullanımı, gösterisini,satışlarını ve bulundurulmasını yasaklandı.

Van Valiliği tarafından verilen flaş bir kararla  Van'da havai fişek kullanımı, gösterisini,satışlarını ve bulundurulmasını yasaklandı.

Valilikten yapılan flaş açıklamada konuya ilişkin; kentte son günlerde yaşanan terör eylemleri çerçevesinde, halk arasında "havai fişek" olarak bilinen piroteknik maddelerin satışı, bulundurulması ve kullanımına dair bir düzenleme belirtilerek, alınan hüküm doğrultusunda, hiçbir biçimde havai fişek, işaret fişeği, maytap, gök yıldızı gibi adlarla bilinen piroteknik malzemelerin evlerde, meslek yerlerinde ve insanların üzerinde bulundurulamayacağı ifade edildi.

Söz konusu malzemeleri satmakla yetkilendirilen meslek yerlerinin malzemeleri hiç kimseye satamayacağının ifade edildiği açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Malzemeleri kullanmak üzere Valiliğe başvuran hiç kimsenin izin talebi müspet karşılanmayacaktır. Hiçbir kurum ve kimse gösteri maksadıyla da olsa hiçbir biçimde bu malzemeleri kullanamayacaktır. Yukarıda sayılan yasakları ihlal edenler konusunda hemen adli ve idari işlem yapılacaktır. Düğünlerde, eğlencelerde bu maddelerin kullanılması halinde düğün sahipleri ve bu maddeleri kullananlar konusunda adli ve idari işlem yapılacaktır. Bu maddeleri izinsiz olarak bulunduranlar konusunda TCK 174. maddesine göre adli işlem yapılacaktır. Bu maddeleri genel güvenliği tehlikeye sokacak biçimde kullananlar konusunda ise TCK 170. maddesine göre adli işlem yapılacaktır. Herhangi bir bir biçimde toplumsal etkinlikler esnasında, sonrasında veya bireysel olarak mahalle aralarında, sokaklarda ve caddelerde vatandaşlarda korku yaratacak biçimde bu maddeleri sağa sola veya güvenlik kuvvetlerinin üzerine atanlar konusunda da aynı madde çerçevesinde legal işlem yapılacaktır. Bu maddeleri satmakla görevli olmakla beraber, Valilik kararına aykırı biçimde satış yapan veya bu malzemeleri bulunduran işletmeler konusunda ruhsatların iptali için işlem başlatılacaktır." denildi.

havai fişek
 // erkan
Umarım her tarafta yasaklanır,onu da silah olarak değerlenmek gerekir...
06 Eylül 2015 Pazar 09:15
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler