YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ilde facianın eşiğinden dönüldü
O ilde facianın eşiğinden dönüldü
14 Ekim 2015 15:45
PKK tarafından tuzaklanan bomba vatandaş tarafından fark edilince polis ekipleri tarafından fünye ile patlatıldı. 30’a yakın iş yeri patlamanın etkisiyle zarar gördü

Şırnak’ın Cizre ilçesinde teröristlerce yola döşenen bombanın vatandaşlar tarafından fark edilmesiyle olası bir facianın önüne geçildi. Fünye ile patlatılan bombanın şiddeti yüzünden 30’a yakın iş yeri zarar gördü.

Edinilen bilgilere göre, Cizre ilçesinin en işlek bölgesi olan Yeni Çarşı Caddesi’ne teröristler tarafından tahrip gücü yüksek bomba yerleştirildi. Vatandaşlar, önce bombaya bağlı kabloyu ardından da bombayı fark etmeleri üzerine durumu polise bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede geniş güvenlik önlemleri alarak, yolu çift yönlü trafiğe kapattı. Daha sonra olay yerine bomba imha uzmanları da çağrıldı. Bir süre sonra olay yerine gelen uzmanlar, bombayı fünye ile patlattı. Büyük bir gürültüyle patlayan bombanın şiddeti nedeniyle caddede 2 metre genişliğinde ve 1 metre derinliğinde çukur oluştu. Patlamada, olay yeri çevresindeki 30’a yakın iş yeri de zarar gördü. Bombanın imha edilmesinin ardından yol tekrar ulaşıma açılırdı.
 
Konu ile ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler