YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ihbar asılsız çıktı
Eskişehir Adliyesine yapılan bomba ihbarı asılsız çıktı
O ihbar asılsız çıktı
01 Aralık 2010 / 21:42 Güncelleme: 01 Aralık 2010 / 21:42

Eskişehir'de polisi arayan bir kişinin "Adliyede bomba var" ihbarı hareketli saatlerin yaşanmasına neden oldu. Kısa sürede olay yerine giden polis, 2 saat süren arama ve tarama çalışmalarında bombanın ihbarın asılsız olduğunu belirledi. Polis, ankesörlü telefondan arayarak söz konusu ihbarı yapan kişi veya kişileri bulmak için çalışma başlattı.
 

Polisi arayan bir kişi, "Cumhuriyet Bulvarı üzerindeki adliye binasında bomba olduğu yönünde ihbarda bulundu. Bunun üzerine harekete geçen polis, kısa sürede adliye ye giderek çevrede geniş güvenlik önlemi aldı. Adliye çevresine silahlı birer polis görevlendirildi. Polis, adliye çevresinden yapılan yaya geçişlerini de durdurarak vatandaşların bu bölgeden geçişlerini yasakladı.
   

POLİS HER YERİ DİDİK DİDİK ARADI    

Bir grup polis, adliye içerisinde bir grup poliste adliye binasının çevresinde ellerinde fenerlerle arama yaptı. İçerideki polisler, tuvaletlerden odalara kadar her yeri didik didik aradı. Dışarıdaki polisler de adliye binası çevresinde ve buradaki çiçeklerin arasında bomba aradı. Polisler adliye binası çevresinde bu kez ellerinde fenerle bomba aradı.
       

Polis, yaklaşık 2 saat süren aramanın ardından adliye içerisi ve çevresinde her hangi bir şüpheli paket veya bombayı rastlamadı. Bunun üzerine arama ve tarama çalışmalarında bombanın ihbarın asılsız olduğunu belirledi. Polis, kent merkezindeki bir ankesörlü telefondan arayarak söz konusu ihbarı yapan kişi veya kişileri bulmak için çalışma başlattı. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler