YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O hainler ölü ele geçirildi
O hainler ölü ele geçirildi
26 Mayıs 2010 16:21
Sarıyayla Karakolu'nu basan terörist grup, ölü ele geçirildi

Tunceli'de bir haftadır süren operasyonlar sonucu, dün gece geç saatlerde Pülümür ilçesine bağlı Kızılmescit kırsal alanında kalabalık bir PKK'lı grup ile güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı.
 

Çatışma sonucunda 5 PKK'lı terörist, ölü olarak ele geçirildi. PKK'lı teröristlerin, Nazımiye ilçesine bağlı Sarıyayla Jandarma Karakolu'na saldırı düzenleyen grubun içinde bulundukları belirlendi.
 

Gece geç saatlere kadar süren çatışma sonunda 5 PKK'lı terörist, silah ve teçhizatlarıyla birlikte ölü olarak ele geçirildi. Üst düzey sorumluların da aralarında olduğu öğrenilen kalabalık PKK'lı grubun, Tunceli'nin Pülümür ilçesine bağlı Kızılmescit kırsal alanından Bingöl sınırına geçmek istedikleri anlaşıldı.
 

Tunceli-Bingöl sınırına yakın bir alanda çıkan çatışmada ölü ele geçirilen PKK'lıların, 5 askerin şehit edilmesi, 7 erin yaralanmasıyla sonuçlanan Sarıyayla Karakolu'na saldırı düzenleyen grup olduğu öğrenildi.
 

Bölgenin dağlık ve ormanlık alanın yoğun olmasından dolayı kalabalık oldukları tespit edilen başka bir PKK'lı grup ile başlayan sıcak temas, halen devam ediyor.
 

Yer yer çatışmaların sürdüğü Tunceli-Bingöl sınırında bulunan Kızılmescit kırsal alanına çok sayıda Jandarma Özel Harekât timi sevk edilirken, Kobra tipi helikopterler ise bölgede PKK'lıların kaçış noktalarını yoğun şekilde bombalıyor. CHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler