YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O bölgede ikinci kez güvenlik önlemi
O bölgede ikinci kez güvenlik önlemi
18 Ağustos 2015 18:04
Ardahan Valiliği, PKK’nın yol kesme kestiği Göle İlçesi’nde koordinatları açıklanan 24 ayrı noktayı, ‘Özel güvenlik bölgesi’ ilan etti. 21 Ağustos- 04 Eylül tarihleri arasında 15 gün süreyle ‘Özel güvenlik bölgesi’ ilan edilen alanlara vatandaşların girme

2 Ağustos günü, Ağrı ile Tendürek Dağı’nı 15 gün süreyle ‘Geçici askeri güvenlik bölgesi’  Ağrı ilan ederek sivillere yasakladı. Valilik bu süreyi 15 gün daha uzattı. Ağrı Valiliği, bu sürenen dolması üzerine Ağrı ile Tendürek Dağı’nda yapılacak askeri operasyonlarda sivillerin zarar görmemesi için 19 Ağustos gününden itibaren 15 gün süreyle geçici özel güvenlik bölgesini ilan ettiğini açıkladı.

Valilik açıklamasında, “Valiliğimizce Ağrı Dağı ve Tendürek Dağı; icra edilecek askeri operasyonlarda sivil vatandaşlarımızın zarar görmemesi için 19.08.2015 günü itibariyle 15 gün süre ile geçici özel güvenlik bölgesi ilan edilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.

ARDAHAN VALİLİĞİ: GÖLE ÖZEL GÜVENLİK BÖLGESİ

Ardahan Valiliği, PKK’nın yol kesme kestiği Göle İlçesi’nde koordinatları açıklanan 24 ayrı noktayı, ‘Özel güvenlik bölgesi’ ilan etti. 21 Ağustos- 04 Eylül tarihleri arasında 15 gün süreyle ‘Özel güvenlik bölgesi’ ilan edilen alanlara vatandaşların girmesi, can ve mal güvenliklerinin korunması amacıyla yasaklandı.

Valiliğin yaptığı yazılı açıklamada şöyle denildi:

“2565 Sayılı Askeri Yasak Bölgeler ve Güvenlik Bölgeleri Kanunu’nun 32/A maddesi gereğince, Göle İlçesi sınırları içerisinde ki aşağıda ki bölgeler, 21 Ağustos- 04 Eylül 2015 tarihleri arasında 15 gün süre ile ‘Özel güvenlik bölgesi’ ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın belirtilen bölgelere girmesi yasaklanmıştır.”

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler