YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O belediye asgari ücreti 1400 lira yaptı!
O belediye asgari ücreti 1400 lira yaptı!
10 Mayıs 2015 15:36
Adana'nın Sarıçam ilçesinde, meclisin aldığı kararla belediyede asgari ücretle çalışan işçilerin maaşı bin 400 liraya çıkarıldı.

Belediye Başkanı Bilal Uludağ, Belediye Meclisi'nin Mayıs ayı toplantılarında asgari ücretle çalışan belediye işçilerinin maaşlarının bin 400 lira olmasını teklif etmiş ve bu teklif oybirliği ile komisyona havale edilmişti. Komisyon Bilal Uludağ'ın teklifini görüşerek kabul etti.

Komisyon kararı meclisin mayıs ayı son oturumunda oylandı. Asgari ücretin bin 400 liraya çıkarılmasına ilişkin komisyon raporu 13 hayır oyuna 19 oyla kabul edildi.

Meclis üyelerine teşekkür eden Sarıçam'ın MHP'li Belediye Başkanı Bilal Uludağ, “Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, partimizin seçim beyannamesinde iktidara gelmeleri halinde asgari ücreti bin 400 lira yapacaklarına dair taahhütte bulundu. Biz de Sarıçam Belediyesi olarak bunu ilk olarak uyguluyor olmanın gururunu yaşıyoruz. Çünkü işçilerimiz büyük fedakarlıklarla Sarıçam'a hizmet veriyor. Onlar her şeyin en iyisine layık” dedi. 

 

İHA

devamlı veremezler
 // a yılmaz
Belediye Reklâm olsun diye verirde özel sektör verirmi? Mecbur 5 kişiden 2 sine yol gösterir. Populistlik bu, altı ay sonra veremez olurlar...
10 Mayıs 2015 16:36
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler