YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O anne tutuksuz yargılanacak
O anne tutuksuz yargılanacak
26 Ocak 2010 17:47
Bir dinlenme tesisin tuvaletinde doğurduğu bebeğini çöp kutusuna atan üniversite öğrencisi A.T. tutuksuz yargılanacak

Sakarya'nın Hendek ilçesinde TEM Otoyolu üzerindeki bir dinlenme tesisinin tuvaletinde dünyaya getirdiği bebeğini, çöp kutusuna atan üniversite öğrencisi A. T.(22), savcılıkca tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. 
 

Öğrenim gördüğü Zonguldak Karaelmas Üniversitesi'nde M.Ç. isimli arkadaşından hamile kalan A.T., yolculuk sırasında sancıların tutması üzerine otoyol üzerindeki bir dinlenme tesisinin tuvaletinde dün doğum yaparak bebeğini çöp kutusuna atmıştı. Kendi kendine doğum yaptıktan sonra otobüsle Zonguldak'a giderken  Düzce'nin Kaynaşlı ilçesinde jandarma tarafından gözaltına alınan ve aşırı kan kaybettiği için Hendek Devlet Hastanesi'nde tedavi gören A. T., bugün öğle saatlerinde taburcu edildi.
 

Hastaneden çıkarıldıktan sonra sorgulanmak üzere jandarmaya götürülen A.T., ifadesinde ilişkiye girdiği  M.Ç. isimli okul arkadaşından hamile kaldığını öne sürdü. Arkadaşından ayrıldıktan 4 ay sonra çocuğu dünyaya getirme konusunda karar veremediğini ve zamanın geçmesi nedeniyle çocuğu  aldıramadığını belirten A. T., hamileliğini ailesinin duyacağı endişesiyle büyük korku yaşadığını ifade etti. A.T.'nin otobüsle Zonguldak'taki okuluna giderken sancısının tuttuğunu ve ilk molada çocuğu dinlenme tesisinin tuvaletinde doğurduktan sonra çöpe atıp otobüsle yoluna devam ettiğini söylediği iddia edildi.
 

Jandarmadaki sorgusunun ardından A. T., Hendek Cumhuriyet Savcılığı'na sevk edildi. Üniversite öğrencisi zanlı, adliyeye getirilişi sırasında yüzünü atkı ile örterek gizlemeye çalıştı. Zanlı, gazetecilerin pişman mısınız? sorusuna yanıt vermedi.
A.T. cumhuriyet savcısı tarafından ifadesi alındıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. CHA
 

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler