YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nusaybin'den Suriye'ye geçmeye çalışan PKK'lı grup öldürüldü
Mardin'in Nusaybin ilçesinde dün akşam Suriye tarafındaki Kamışlı'ya geçmeye çalıştıkları tespit edilen PKK'lı gruba operasyon düzenlendi. Operasyonda 20 terörist etkisiz hale getirildi. Öldürülen teröristlerden 2'sinin lider kadrondan olduğu öğrenildi.
Nusaybin'den Suriye'ye geçmeye çalışan PKK'lı grup öldürüldü
18 Nisan 2016 / 10:47 Güncelleme: 18 Nisan 2016 / 11:30

Edinilen bilgiye göre, sokağa çıkma yasağının devam ettiği Nusaybin ilçesinde operasyonlar aralıksız olarak sürüyor. Akşam saatlerinde Nusaybin ilçesinden sınıra kaçmaya çalışan çok sayıda PKK'lı terörist Kanika bölgesi olarak bilinen Zeynel Abidin ve Kışla Mahallesi'nde kıstırıldı. Güvenlik güçleri ile teröristler arasında yaşanan şiddetli çatışmalar sonucu 20 terörist öldürülerek etkisiz hale getirildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNDE ÇÖZÜLMELER SÜRÜYOR

Şehir merkezlerine inerek güvenlik kuvvetleri ile çatışmaya giren teröristler halk desteği ve lojistik desteğin kesilmesinin ardından köşeye sıkıştı. Güvenlik kuvvetlerinin de aralıksız sürdürdüğü operasyonlardan dolayı iyice sıkışan terör örgütünde çözülmeler başladı.

Nusaybin ve Yüksekova'da sıkışan bazı teröristler güvenlik kuvvetlerine teslim olurken, bazıları ise ilçeden çıkıp sınırı geçmek için harekete başladı.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde de sıkışan teröristler Suriye'nin Kamışlı bölgesine kaçmaya çalışırken güvenlik kuvvetleri tarafından Zeynel Abidin ve Kışla Mahallesi'nde kıstırıldı. Güvenlik kuvvetleri ile çatışmaya giren teröristlerden 20'si öldürüldü. Bölgede geniş kapsamlı operasyonlar devam ediyor. 

Etkisiz hale getirilen teröristler arasında, örgütün lider kadrosundan 2 ismin de bulunduğu kaydedildi.

İHA

....
 // Adıyaman'lı Akın
Ellerinize sağlık...
18 Nisan 2016 13:10
 // Ali
Gebertin...
18 Nisan 2016 12:24
 // Fenerli
Elleriniz dert görmesin ha ğayret lağım farelerinin sonu geldi...
18 Nisan 2016 12:10
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler