YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nusaybin'de PKK operasyonlarında ABD askeri üniforması bulundu
Nusaybin'de PKK operasyonlarında ABD askeri üniforması bulundu
30 Nisan 2016 09:27
Nusaybin'de bölücü terör örgütü PKK'ya dair operasyonlar aralıksız devam ederken dün yapılan bir operasyonda ilginç bir detay bulundu. Aramalarda toprak altına saklanmış silahlar ve tıbbi malzeme ile ABD askeri üniforması bulundu.

Mardin'in Nusaybin ilçesinde ve Şırnak'ta terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlar devam ediyor.
Güvenlik güçlerinin 26-27 Nisan'da binalarda yaptıkları aramalarda teröristlere ait el yapımı patlayıcı düzenekleri ele geçirilerek imha edildi. Teröristlerin vatandaşlara ait evlere zarar verdikleri, duvarlardan geçitler yaparak tüneller açtıkları belirlendi.

Teröristler camilere büyük zarar verdi

Nusaybin merkezinde yaşayan vatandaşların ibadet ettikleri camilerde de büyük hasar olduğu, teröristlerce camilerin kolonlarının kırıldığı, duvarlarının yıkıldığı tespit edildi.

Arama tarama faaliyetleri sırasında toprak altına saklanmış silahlara ve tıbbi malzemelere rastlanırken, ayrıca bir ABD askeri üniforması bulundu.

Şırnak

Şırnak'ta devam eden operasyonlar kapsamında ise 24-26 Nisan arasında binalarda yapılan aramalarda teröristlere ait birçok silah, mühimmat ve el yapımı patlayıcı düzeneği ele geçirildi. Teröristlerin, evlerin aranması sırasında operasyon birliklerine zarar verebilmek için tuzakladıkları ev eşyaları da belirlenerek imha edildi.

Vatandaşlara ait birçok eve zarar vererek, duvarlardan geçiş delikleri açan teröristler tarafından kurulan barikatların kaldırılması ve açılan çukurların kapatılmasına devam ediliyor.

resized_901ea-d538d25520160429_2_16000596_8678065.jpg

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler