YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nusaybin'de operasyonun bilançosu açıklandı
Nusaybin'de operasyonun bilançosu açıklandı
26 Mayıs 2016 11:30
Mardin Valiliği, Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda, bugüne kadar 437 teröristin etkisiz hale getirildiğini, 400 barikatın kaldırıldığını ve bin 24 el yapımı patlayıcı imha edildiğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, ilçede teröristlerce kazılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların imhası, vatandaşların can ve mal güvenliğinin yeniden tesis edilmesi amacıyla 14 Mart'ta başlatılan operasyonun sürdüğü belirtildi. 

Çalışmalar süresince bin 755 kişinin güvenli bölgelere tahliyesinin gerçekleştirildiği kaydedilen açıklamada, bölgedeki ailelere de 2 bin 237 gıda paketi dağıtıldığı ve 3 bin 248 kişinin de nöbetçi eczanelerden faydalanmasının sağlandığı ifade edildi.

112 Acil Servis'e gelen tüm çağrıların da karşılandığı vurgulanan açıklamaya şöyle devam edildi: 

"Operasyonda bugüne kadar 437 terörist etkisiz hale getirildi, 400 barikat kaldırıldı, 35 çukur kapatıldı, bin 24 el yapımı patlayıcı imha edildi. Operasyon süresince kahramanca mücadele eden 66 güvenlik görevlimiz şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bölgedeki vatandaşlarımızın huzur ve güvenle hayatlarını sürdürmesini sağlamak amacıyla terör örgütü mensuplarıyla mücadele kapsamında yürütülen faaliyetlere kararlılıkla devam edilmektedir."

 // kasım
yaralanan kahraman askerlerimizden kactanesi hain sağlık personelleri tarafından öldürüldü ey erdoğan ne yapcan bu hain sahlıkçılara sadece görevden uzalastırmakmı sadece soruyorum...
26 Mayıs 2016 11:46
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler