YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nusaybin'de o ülkeye ait 'antitank' roketi ele geçirildi
Mardin Nusaybin'de terör örgütü PKK'ya yönelik yürütülen operasyonlar kapsamında, Amerikan yapımı 1 adet 'antitank' roketi ele geçirildi
Nusaybin'de o ülkeye ait  'antitank' roketi ele geçirildi
01 Haziran 2016 / 11:01 Güncelleme: 01 Haziran 2016 / 11:07

Mardin'in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda ABD-İsveç ortak yapımı bir antitank roketi ele geçirildi.

Nusaybin'de PKK'lı teröristlerce açılan açılan çukurların kapatılması, kurulan barikatların kaldırılması, tuzaklanan patlayıcıların bertaraf edilmesi, kamu düzeninin yeniden tesisine yönelik 14 Mart'ta başlatılan, "Atmaca - 7 Operasyonu" sürüyor.

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve emniyet unsurları tarafından yürütülen ortak operasyon kapsamında güvenlik güçlerince teröristlerden temizlenen mahallelerde arama tarama faaliyeti gerçekleştiriliyor.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Fırat Mahallesi'nde teröristlere ait bir antitank roketi ile bir jeneratör ele geçirildi.

ABD ve İsveç ortak yapımı olan 6,4 kilogram ağırlığında 102 santimetre uzunluğunda zırh delici özelliğe sahip roketin 2 bin 100 metre menzile sahip olduğu öğrenildi.

 // Kaan
Desteklediği mühimmat sağladığı aşikar zaten ki abd nin...
01 Haziran 2016 19:10
 // Fenerli
Alayı adi şerefsiz ABD side diğerleride satılmış PKK sevincilerimiz...
01 Haziran 2016 14:18
ABD DE ÇÖKER...
 // ismail emre
ABD destek verdiği yılanların birgün kendisini sokacağını anlamıyor bunun nedeni güçlü oluşları ama herşey ekonomiye bakar abd dünyanın en büyük dış borcuna sahip bir çöktümü daha iflah olmaz ABD gücü ve varlığı bu borç üzerine duruyor...Yere çakılışları ne kadar yüksekteseler ise o kadar sert olacak......
01 Haziran 2016 Çarşamba 12:34
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler