YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nusaybin'de halk PKK'dan kaçıyor
Nusaybin'de halk PKK'dan kaçıyor
13 Aralık 2015 09:16
Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde PKK yüzünden evleri zarar gören vatandaşlar, ilçeyi terk etmeyi sürdürüyor.

Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde 6 kez  sokağa çıkma yasağı uygulanan ve yasağın kaldırılmasının ardından, bölücü terör örgütü PKK yüzünden evleri zarar gören vatandaşlar, ilçeyi terk etmeyi sürdürüyor. Bazı vatandaşlar ise ilçeden ayrılmak için hazırlık yaparken, olayların sıçramadığı mahallelerdeki ev kiraları da yüzde yüz arttı.

ALÇAK TERÖR ÖRGÜTÜ İLÇEYİ MAHVETTİ

Son 2.5 ayda 6 kez sokağa çıkma yasağının uygulandığı Nusaybin'de, hendek ve barikatlara yerleştirilen bombalı tuzakların imha edilmesi ve çatışma sırasında evleri hasar gören vatandaşlar, ilçeyi terk etmeye sürdürüyor. Vatandaşlar, can güvenliklerinin kalmadığını savunarak, Nusaybin dışındaki yerleşim merkezlerinde bulunan akrabalarının evlerine taşınıyor. Akrabaları olmayan vatandaşlar da, yanlarına alabildikleri eşyalarıyla birlikte, kışı geçirebilecekleri güvenlikli alanlara gitmeye çalışıyor. Göç nedeniyle ilçe otobüs terminalinde de hareketli günler yaşanıyor.

POLİS ÖNLEMLERİNİ ALIYOR

Nusaybin'de çatışmaların yaşandığı ve sokağa çıkma yasağının en fazla ilan edildiği Abdulkadirpaşa, Fırat, Dicle ve Yenişehir mahallelerinden göç devam ederken, mahalle çevrelerinde sokağa çıkma yasağı bulunmamasına rağmen polisin zırhlı araçlarla aldığı önlemler sürüyor.

Nusaybin'de olayların sıklıkla yaşandığı 4 mahalle dışındaki mahallelerde de ev kiraları biranda yükseldi. İlçenin olay yaşanmayan mahallelerinde daha önce 300 lira olan ev kiraları 600 liraya kadar yükseldi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler