YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nusaybin'de 3 terörist etkisiz hale getirildi
Nusaybin'de 3 terörist etkisiz hale getirildi
19 Mayıs 2016 16:13
Mardin'in Nusaybin ilçesindeki operasyonda 3 terörist etkisiz hale getirildi, Şırnak'ta da 2 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, dünkü önemli yurt içi faaliyetlere ilişkin bilgi verildi.

Buna göre, Mardin'in Nusaybin ilçesinde devam eden operasyonda 3 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 388'e ulaştı. 10 el yapımı patlayıcının imha edildiği operasyonda, bugüne kadar imha edilen el yapımı patlayıcıların sayısı 960'a yükseldi.

Şırnak'ta devam eden operasyonda da 2 bölücü terör örgütü mensubu güvenlik güçlerine teslim oldu. 13 el yapımı patlayıcının imha edildiği operasyonda, şimdiye kadar imha edilen el yapımı patlayıcıların sayısı bin 7'ye yükseldi. Bu arada, operasyonda etkisiz hale getirilen teröristlerin sayısı 401'e ulaştı. 

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde devam eden operasyonda da bir biksi makineli tüfek ve bu silaha ait 180 fişek, 2 RPG-7 roketatar, 37 el bombası, 8 roketatar mühimmatı, bin 373 kalaşnikof ve 535 doçka uçaksavar fişeği, bin fünye ve 12 kalaşnikof şarjörü ele geçirildi.

Diyarbakır ve Şırnak'ta icra edilen operasyonlarda da 2 kalaşnikof, bu silaha ait 2 şarjör ve 105 fişek, bir el bombası ve 2 el yapımı patlayıcı bulundu.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler