YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Noter vurguncularına baskın: 20 gözaltı
Noter vurguncularına baskın: 20 gözaltı
30 Eylül 2015 09:41
İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Ekonomik Suçlar Büro Amirliği, 'noter vurguncuları'na yönelik operasyon düzenledi.

İstanbul ve Kocaeli'nde gerçekleştirilen, lüks otomobil dolandırıcılığı operasyonunda, 20 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, lüks otomobillerin noter satışlarında dolandırıcılık yaparak çok sayıda kişiyi mağdur eden çıkar amaçlı suç örgütününe yönelik, İstanbul ve Kocaeli'nde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda, 20 kişi gözaltına alındı. Suç örgütü lideri olduğu öne sürülen kişinin kumar oynarken yakalandığı ve operasyonun devam ettiği öğrenildi.
Dolandırıcılık yöntemi

Bu arada, suç örgütü üyelerinin, araçlarını satmak için internette ilan veren vatandaşları arayarak kurdukları fason galerilere çağırdığı ve burada güvenlerini kazanarak araçların satışını özellikle akşam saatlerine denk gelecek şekilde noterlerde yaptırdığı belirlendi.

Zanlıların vatandaşlara paranın banka havalesi ile yapılacağını söylediği ve bu yönde banka havale, EFT ekranlarının kendilerine gösterildiği ancak herhangi bir para havalesinin yapılmadığı ve bu şekilde çok sayıda vatandaşın mağdur edildiği, parasını almak konusunda ısrarlı olan vatandaşlara ise duruma göre ya bir senet verildiği ya da vatandaşın tehdit edilerek olayın peşini bırakmasının istendiği tespit edildi.

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler