YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Not karşılığı cinsel istismara 11 gözaltı!
Not karşılığı cinsel istismara 11 gözaltı!
11 Kasım 2013 16:00
Not karşılığı cinsel istismar' iddiası kapsamında gözaltına alınan, Hakkari Üniversitesi'nde görevli öğretim görevlileri ve öğrencilerinin de aralarında bulunduğu 11 kişi, adliyeye sevk edildi.

Hakkari İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından, “Not karşılığı cinsel istismar” iddiası kapsamında gözaltına alınan, Hakkari Üniversitesi'nde görevli öğretim görevlileri ve öğrencilerinin de aralarında bulunduğu 11 kişi, adliyeye sevk edildi.Konuyla ilgili bilgi veren Hakkari İl Emniyet Müdürü Tufan Ergüder, yapılan ihbar üzerine yaklaşık 3 gün önce yaptıkları operasyonda, Hakkari Üniversitesi'nde görevli öğretim görevlileri ve öğrencilerin de aralarında bulunduğu 15 kişinin gözaltına alındığını, bunlardan 4’ünün serbest bırakılırken, 11 kişinin ise bugün adliyeye sevk edildiğini söyledi. Ergüder, ayrıca konuyla ilgili valilik kanalıyla bir açıklamanın yapılacağını belirtti.

Valilik'ten cinsel istismar açıklaması

Açıklamada,”İl Emniyet müdürlüğümüze yapılan bir ihbarla, Hakkari Üniversitesi’nde bazı öğretim görevlilerinin, kız öğrencilerle not tehdidi ile cinsel birliktelik kurmaya çalıştıkları ve bu yolla birçok kız öğrenciyi mağdur ettikleri bilgilerinin edinilmesi üzerine, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatları doğrultusunda 9 Nisan 2013 tarihinde soruşturma başlatılmıştır.

Soruşturma kapsamında yapılan 6 aylık teknik ve fiziki takip çalışmaları neticesinde; suç örgütü kurmak, yönetmek, suç örgütüne üye olmak ve yardım etmek, örgüt faaliyeti kapsamında cinsel saldırı, rüşvet ve fuhuşa aracılık suçları nedeniyle 8 Kasım 2013 tarihinde operasyon gerçekleştirilmiştir.

Gerçekleştirilen operasyonda aralarında Hakkari Üniversitesi’nde görevli öğretim üyeleri ve öğrencilerinin de bulunduğu toplam 15 şahıs gözaltına alınmıştır. Gözaltına alınan şahıslardan 4'ü işlemleri ardından, müdürlüğümüzden salıverilmiştir. 11 şahıs ise 11 Kasım 2013 günü, Hakkari Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilmişlerdir” denildi.

 

İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler