YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Noel Baba’ya Kelime-i Şehadet getirttiler
Bolu'da BBP üyeleri, Noel Baba'ya temsili olarak Kelime-i Şehadet getirttiler.
Noel Baba’ya Kelime-i Şehadet getirttiler
30 Aralık 2015 / 18:50 Güncelleme: 30 Aralık 2015 / 19:22

Geçtiğimiz sene yılbaşı kutlamalarına tepki gösteren BBP üyelerinin kentin en işlek caddesinde yaptığı gösteride, temsili yeniçeri vatandaşlara hediye paketleri dağıtan Noel Baba’yı kovalamıştı. Yeni yıla bir gün kala bu kez kadı efendi de oyuna katıldı.

NOEL BABA'YI MÜSLÜMAN YAPTILAR

İzzet Baysal Caddesi’nde sahnelenen oyunda Noel Baba’ya kadı efendi tarafından kelime-i şehadet getirtildi. Oyunun ardından bir açıklama yapan eski BBP İl Başkanı Mahmut Alan, şunları söyledi:

“Biliyorsunuz geçen yıl ‘Noel Baba ve Padişah’ adlı çok kısa bir film yapmıştık. Bu film de onun devamı oldu. Geçen sene devamını beklemeden hemen yargılayanlar oldu. Buradaki mesajımız şuydu. Biz insanlarımızın Noel’i bir eğlence olarak gördüğünü biliyoruz. Ama benzememeye çalışmak, onlardan olmamaya çalışmak, Hz. Peygamberimizin hadisleri sabittir, ’Onlara benzemeyin’ demiştir. Onlar bizim bayramlarını kutlamıyor. Uyarmak amaçlı bir oyun yaptık. Buradaki amaç kutlayan arkadaşları kötülemek değil, aksine onları da kazanmaktır. Bizi Avrupa’da barbar olarak gösteriyorlar. Halbuki biz Noel Baba da içinde olmak üzere kim gelirse gelsin dinimize kabul ederiz. Onu kardeşimiz biliriz. Biz onlara gitsek aynı toleransı bize göstermezler. Biz Büyük Birlik Partililer olarak bu oyunun devamını yapmak istedik. Bir dahaki yılbaşında da Mekke’nin Fethi’ni kutlamak üzere inşallah bir arada oluruz”

 

Noel saçmalıklarını bırakalım artık
 // Boğaçhan
Peki biz ne yapıyoruz? Severek ve isteyerek onların noelini kutluyoruz. Noel Baba kıyafeti giyip şapkasını takıyoruz. Onlar gibi çam süsleyip, hindi yiyip, içki içip her türlü rezilliği yapıyoruz. Çok önemsediğimiz yeni yıla ayyaş giriyoruz. Bu nasıl müslümanlık? Her kurban bayramında ibadetimize dil uzatıp hayvan katliamı yaptığımızı bozuk plak gibi tekrarlayıp duruyorlar. Ama onlar sırf keyif için çam katliamı yapmaktan geri durmuyorlar, yüz milyonlarca hindiyi de birkaç günde götürüyorlar!...
31 Aralık 2015 Perşembe 08:58
Onlara asla benzemeyelim
 // Boğaçhan
Evet Peygamber-i Zişan (SAV) Efendimiz onlara benzemeyi yasaklamanın yanı sıra yeri gelmiş onların yaptığının tam tersini yapmış. Biz onun ümmeti olarak ona uymak ve yasakladıklarından kaçınmak zorundayız. Bir yahudinin veya hıristiyanın mevlid kandilini kutladığını, cübbe giydiğini veya sarık taktığını düşünmek şöyle dursun tahayyül edebilir misiniz? Böyle bir şey olabilir mi? Mevzu bahis etmek bile abes! Bir çoğu bunları yapmaktansa emin olun ölmeyi tercih edecektir!...
31 Aralık 2015 Perşembe 08:47
YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler