YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nif Çayı taştı
Manisa'da, aşırı yağış sebebiyle Gediz Nehri ve Nif Çayı taşınca, Kazım Karabekir Mahallesinin bir bölümü sular altında kaldı.
Nif Çayı taştı
03 Şubat 2010 / 17:30 Güncelleme: 03 Şubat 2010 / 17:30

Aşırı yağış sebebiyle Gediz ve Nif Çayı'nın taşması sonucu 50 üzerinde evi su bastı. Su baskınında mahsur kalan 100 üzerinde kişi Manisa Valiliği İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nün koordinasyonu ile İl Sivil Savunma Müdürlüğü ve itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle kayıklar ve traktörlerle kurtarıldı. Kurtarma ekiplerinin ulaştığı vatandaşlar Kazım Karabekir Mahallesindeki Vicdan Karaosmanoğlu İlköğretim Okulu'na götürüldü. Valilik tarafından ailelere okulda yatabilecekleri yerler hazırlanırken, ailelerin yiyecek ihtiyaçları karşılandı.
 

Su baskınının yaşandığı mahallenin diğer bölgelerine su yayılmasını önlemek için Manisa İl Özel İdare Müdürlüğü Yol ve Ulaşım Hizmetleri ekipleri çalışma yaptı. Ekipler, su taşkın bölgesine kamyonlarla kum dökerek set oluşturma çalışması yaptı. Manisa İtfaiye Müdürü Ali Gül, 50 üzerinde evi su bastığını, evlerde mahsur kalan yaklaşık 100 üzerinde kişiyi kurtardıklarını belirtti.  
 

Evlerini su basan bir vatandaş, "Gece herşey normaldi. Sabah kalktığımızda evlerimizin su içinde olduğunu gördük. Saatlerce kurtarılmayı bekledik. İtfaiye ve sivil savunma ekipleri gelip bizi kurtardı. Evlerimiz su altında evlerimize bir şey olursa bu kış günü nereye sığınacağız" diye konuştu. Bazı vatandaşlar da su baskını sebebiyle tavuk ve tavşan gibi hayvanlarının öldüğünü bildirdi. İHA

YEREL Kategorisindeki Diğer Haberler